AppleAygıtlarTeknoloji

Apple 3 Gün içinde 9 Milyon iPhone Sattı

1
Apple 3 Gün içinde 9 Milyon iPhone Sattı

9 Milyon büyük bir rakam fakat geçen sene Apple’ın 5 Milyon iPhone 5 satışıyla kıyaslanması pek doğru olmaz.
 
Apple 3 Gün içinde 9 Milyon iPhone Sattı - Görsel 1
 
Apple iPhone 5S ve 5C raflardaki yerlerini aldıktan sonra 3 gün içinde 9 milyon yeni iPhone sattı. Bu satış geçen yıl çıktığı ilk hafta 4 milyon satış yapan iPhone 5 satışlarını bastırdı, gerçi bu çok düzgün bir kıyaslama sayılmaz çünkü aslında bu kıyaslama iki iPhone modeline (iPhone 5S ve 5C) karşı bir iPhone modelinin (iPhone 5) satışlarının kıyaslaması.

Apple’ın yeni iPhone’larını bu sefer birisi Çin olmak üzere iki ek piyasaya sürdüğü düşünülürse bu büyük satış rakamı daha az şaşırtıcı görünebilir. Geçen sene, Apple, telefonu A.B.D, Avrupa ve Japonya’da tanıttıktan 3 ay sonra Çin’de piyasaya sürmesine rağmen Çin’de iPhone 5 satışları ilk hafta 2 Milyon birimden daha fazlaya ulaşmıştı.

Apple’ın bireysel model satışları bozulmadı ama asıl rağbet iPhone 5S’e bu yüzden 5S’e olan talep diğer modellere olan talebi geçti ayrıca çevrimiçi şiparişlerin büyük bir kısmı da 5S için.


Çağrı Ultay
Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisansımı tamamlarken Kültürel Çalışmalar ilgi alanıma girdi. Daha sonra İstatistik yüzünden bıraktığım bir Psikoloji Çift Anadal serüvenim oldu. Mezun olduktan sonra özel bir kurumda Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Departmanında çalışırken Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Yüksek Lisans’a başladığımda “İnsan ve Kültür”e olan merakım ve hayranlığım iyice arttı ve istifamı verdim. Şuan tezim üzerinde çalışıyorum. VUUB’da Kültür, Sanat, Antropoloji, Sosyal Medya ve ilgilendiğim konularda bilgimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Futbol Severler Müjde: FIFA 14 iOS ve Android için Bedava

Önceki haber

Gelecekten Gelen Adam: Nikola Tesla

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Apple