AygıtlarTeknoloji

Akıllı Teknoloji Ürünü Casio Saatler

1
Akıllı Teknoloji Ürünü Casio Saatler

Casio kol saatleri yılların verdiği güven, özveri ve deneyim ile birlikte binlerce kişinin kollarındaki yerini almış, her geçen sene üretilen farklı renk, özellik ve fiyattaki kol saatleri ile birlikte Casio şirketi de bir dünya devi markası olma yolunda sağlam adımlar atmayı başarmıştır. İlk kurulduğu günden bu yana ürettiği elektronik ev aletlerinin yanı sıra ofislerde, iş yerlerinde vb. bir çok alanda ve mekanda Casio markalı ürünlerin olduğunu gördük. Özellikle bulunduğumuz yıldan 15 – 20 yıl kadar önce esnaflık yapan kişiler eğer dükkanlarında hesap makinesi bulunduruyorsa Casio markalı hesap makineleri oluyordu. Ek olarak 90’lı yıllarda çocuk olanlar için de dijital saatlerin ilk olarak kol saati pazarına tanıtılmasıydı ve özellikle erkek çocukları için Casio markası çok farklı bir mana ifade ediyor. Günümüzde Casio’nun iz bırakıcı ürünlerine hala devam ettiğini görebiliyoruz. Casio şirketi kurulduğu günden bu yana onlarca farklı teknolojik ürün üreterek insanlık için yararlı işler yapmaya çalışmıştır. Günümüzde yani 2013 yılında Casio akıllı kol saati modelleri ile birlikte bu anlayışlarının hala devam ettiğini en iyi şekilde anlayabiliriz.

Giyilebilir teknoloji, akıllı teknoloji vs. artık ne derseniz deyin Casio yatırımlarını 2012 yılının başlarından itibaren bu alana yönlendirerek çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ürettikleri Casio akıllı saat‘leri ile giyilebilir teknoloji pazarında büyük yankı uyandıran ve yaklaşık 1 seneden beri güzel bir satış rakamına ulaşan markanın her geçen gün içerisinde üreteceği yeni modellerin ne tür özellikleri barındıracağı konusunda dedikodular oluşuyor. Ancak ürettiği her saat modelinin zamanın her daim ilerisinde özelliklere sahip olduğunu göz önünde bulundurursak Casio’nun yeni saat modelleri akıllı teknoloji olayını tam olarak insanlara gösterecek gibi gözüküyor. Casio’nun zamanının her daim ilerisinde özellikler ile hizmet veriyor olması bizim uydurduğumuz veya markayı övmek için söylediğimiz bir durum değil. İlk üretilen Casio kol saatinden bu yana bu alışkanlık veya gelenek firma için son sürat devam ediyor. Yeni üretilen modeller ile birlikte bizleri ne gibi yeniliklerin beklediğini hep beraber görmüş olacağız. Daha iyi standartlar altında gündelik yaşamınızı ve iş hayatınızı idame ettirebilmek adına akıllı teknolojilerin her geçen gün gelişeceğini ve şekilleneceğini düşünüyoruz.

Casio firması giyilebilir teknoloji ürünleri arasından ilk akla gelen akıllı kol saatlerine olan ilgiyi iyi sezerek, yatırımlarını bu yönde yapmayı tercih etti. Son aylara baktığımızda Nissan, Apple, Samsung, Google gibi dünya devi olmayı başarmış olan markalarında yatırımlarını ve Ar-ge çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirdiğini görebiliyoruz. Kimilerine göre akıllı kol saatleri ilerleyen yıllardaki akıllı cep telefonlarının da yerini alacak gibi görünüyor. Hep beraber bekleyip, göreceğiz.


ali desidero
A 3D Digital Artist born in Ardahan , Turkey 1982 Currently living in Istanbul , Working as a 3D Visual Artist / Designer.Blogger | LinkedIn | Google+

Google Chrome ile Yeni Sekme Sayfası

Önceki haber

Futbol Severler Müjde: FIFA 14 iOS ve Android için Bedava

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar