EğlenceOyunlar

GTA V Prodüksiyonu En Pahalı Olan Video Oyunu

2


Tahmini prodüksiyon bütçesi 265 milyon dolar olan, Grand Theft Auto V bütün zamanların en pahalı video oyunu.
 
GTA V Prodüksiyonu En Pahalı Olan Video Oyunu - Görsel
 
Rockstar North tarafından geliştirilmiş olan Grand Theft Auto V, Popüler GTA oyununun 7. büyük bölümüne damgasını vuruyor ve 18 Eylül’de piyasaya çıkmasıyla birlikte, GTA V çok yoğun pozitif eleştiriler almaya başladı. Los Angeles’ı andıran, Los Santos adlı kurgusal şehirde geçen oyun her zamanki şiddet karışımı, mizah ve popüler kültür referanslarını sunuyor, ama detaylar emsalsiz bir dikkatle hazırlanmış.

Büyük prodüksiyon bütçesine rağmen, araştırmacılar oyunun finansal bir başarı haline gelmesini bekliyor. Tahmin edilen satış öngörüsü Mart 2014’e kadar 20 milyon birimi aşan satış olacağı yönünde, eğer tahminler doğru çıkarsa Rockstar’ın ana firması olan Take-Two Interactive şirketi 1 milyar dolar civarında kar sağlayacak.
 

Grand Theft Auto V – Tanıtım Filmi

Çağrı Ultay
Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisansımı tamamlarken Kültürel Çalışmalar ilgi alanıma girdi. Daha sonra İstatistik yüzünden bıraktığım bir Psikoloji Çift Anadal serüvenim oldu. Mezun olduktan sonra özel bir kurumda Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Departmanında çalışırken Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Yüksek Lisans’a başladığımda “İnsan ve Kültür”e olan merakım ve hayranlığım iyice arttı ve istifamı verdim. Şuan tezim üzerinde çalışıyorum. VUUB’da Kültür, Sanat, Antropoloji, Sosyal Medya ve ilgilendiğim konularda bilgimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Apple CEO’su Tim Cook Twitter’da!

Önceki haber

Google Chrome ile Yeni Sekme Sayfası

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Eğlence