Sosyal MedyaYouTube

YouTube ile Çevrimdışı Video Kasım’da

2
YouTube ile Çevrimdışı Video Kasım'da


YouTube, Kasım ayında mobil uygulamasına yeni bir özellik ekliyor, bu özellik sayesinde kullanıcılar kısa bir süreliğine izlemek üzere telefonlarına video ekleyebilecekler, üstelik internet bağlantısına ulaşamayacak olsalar bile.

Açıkçası “kısa süre” nin uzunluğu henüz belirli değil, ama YouTube sabah işe giderken geçen sürenin uzunluğu kadar olabileceğine dair ipuçları veriyor; “Hayranlarınızın videoların tadını çıkarması artık sıradan sabah seyahatlerinde yarıda kesilmeyecek.”


YouTube bunun mobil uygulamaları için sürmekte olan güncellemelerin bir parçası olduğunu duyurdu, gerçi nasıl işleyeceği yönündeki bilgiler sadece Kasım’da anlaşılabilecek. YouTube, Creator blog’unda özelliği ortaya çıkararak içerik sahiplerine açıkça hangi videoların çevrimdışı kullanılabilir olduğunu belirtmeleri gerektiğini kastediyor olabilir.

Çağrı Ultay
Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisansımı tamamlarken Kültürel Çalışmalar ilgi alanıma girdi. Daha sonra İstatistik yüzünden bıraktığım bir Psikoloji Çift Anadal serüvenim oldu. Mezun olduktan sonra özel bir kurumda Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Departmanında çalışırken Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Yüksek Lisans’a başladığımda “İnsan ve Kültür”e olan merakım ve hayranlığım iyice arttı ve istifamı verdim. Şuan tezim üzerinde çalışıyorum. VUUB’da Kültür, Sanat, Antropoloji, Sosyal Medya ve ilgilendiğim konularda bilgimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Google’dan Yeni Logo ve Hızlı Erişim Menüsü

Önceki haber

Önce ve Sonra: En iyi iOS 7 Uygulamaları Yeniden Tasarlanıyor

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Sosyal Medya