DiğerSosyal Medya

Sosyal Medya’da Kullanılan Kısaltmalar

2

Artık hayatımız; Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn gibi sanal sosyal medya’da geçtiği için ‘’benim düşünceme göre’’ burada bile birazcık tembellik, birazcık da sınırlı harf sayısı nedeniyle kısaltmalar kullanmaya başladık. Bazen hayatımda görmediğim bu kısaltmalarla karşılaşınca, belki de çoğu insanın benim gibi ekrana anlamsız anlamsız bakıp, garip kelimeler türetmeye başladığını düşündüm ve kısaltmalarla ilgili araştırmaya başladım. Aşağıda özellikle Twitter’da kullanılan fakat Facebook’ta yazışırken de artık el alışkanlığı ile yaptığımız bazı kısaltmalar ve açıklamaları var. Umarım bana olduğu kadar size de yardımcı olur..

Sosyal Medya'da Kullanılan Kısaltmalar

Not: Bir çok okuyucumuzun tamamen Ingilizce kısaltma ve açıklamalardan oluşan tablomuz ile ilgili sitemde bulunabileceğini öngörerek bu notu ekleme kararı aldım. Türkçe kısaltmalara yer vermek hem saçma hem de gereksiz olacaktı, Ingilizce kısaltmaların Türkçe açıklamasını yapmak da benim için bir o kadar zor olacaktı. Bir çok kısaltma argo kelimeler içermekte. Sosyal medya’nın bu denli hayatımıza girdiği bu dönem içerisinde eminim ki bir çok kısaltma size tanıdık gelecektir. Eğer unuttuğum kısaltmalar var ise lütfen yorum olarak bizler ile paylaşmayı unutmayın. 🙂


Ayça Diril
Sosyal medya’yı oldukça sık kullanan, gizli gerçeklerin peşinden giden, yaşayan tüm canlılara derin bir sevgi ve saygı besleyen, Istanbul’da ikamet eden.. işte benim Zeki Müren. :)

Türkiye’de En Çok Satılan 5 Kitap

Önceki haber

2013 Yılının Ücretsiz WordPress Temaları

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer