Girişimcilikİş Dünyası

Türkiye’nin İlk Uluslararası SEO Konferansı

1
Türkiye’nin İlk Uluslararası SEO Konferansı


Ana Sponsorluğu’nu Bilkent Cyberpark’ın yaptığı SEOZONE – First International SEOZEO Summit ilk senesinde dünyanın dört bir yanından gelecek SEO devlerini ağırlayacak. Dev organizasyon 21 Eylül 2013 Cumartesi günü, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sarayı’nda gerçekleşecek.

Konuşmacılarının arasında MajesticSEO’dan Dixon Jones, Distilled’dan Stephanie Chang’ın da bulunduğu SEOZONE; İstanbul’un en prestijli kongre merkezlerinden biri olan Lütfi Kırdar’da gerçekleşiyor.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile ilgili olarak ve önemine değindiğimiz bir kaç makaleyi daha önce hazırlamış ve siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık. Ülkemizde bu çapta bir organizasyon’un yapılması elbette ki bizler içinde gurur kaynağı oldu ve SEOZEO Summit’e ait tüm bilgileri sizinle paylaşmak istedik.


Dilerseniz programın kesinleşen konuşmacılarını tanıyalım;

Dixon Jones (Majestic SEO): Dünyanın en büyük SEO araçlarından MajesticSEO’nun kurucusu ve halen pazarlama direktörü Dixon Jones, detaylı olarak ileri seviye link inşaası stratejilerini ele alacak.

Stephanie Chang (Distilled): Dünyanın en popüler SEO ajanslarından Distilled’ın danışman ekibini yöneten Stephanie Chang, Eticaret siteleri için SEO’yu içerik ve link building stratejileri yönünden değerlendirecek.

Kaspar Szymanski (Former Googler): Search Quality ekibinden geçen ay ayrılan Kaspar, Google’da uzmanlık alanı olan link reddetme ve webspam ile mücadele yönünden Google cezalarından kaçınmanın yollarını anlatacak.

Michael King (iAcquire): Dünyanın en popüler Inbound Pazarlama ajanslarından iAcquire’ın Inbound Marketing direktörü olan Michael King aynı zamanda da Moz yazarı olarak SEOZone’da yer alacak.

Yiğit Konur (SEOZEO): Türkiye’nin en büyük SEO ajanslarından SEOZEO’nun kurucusu Yiğit Konur, SEO alanında en çok merak edilen konulara çeşitli vaka analizleriyle birlikte SEOZONE’da ışık tutacak.

Maik Metzen (AKM3): Avrupa’nın en büyük dijital pazarlama ajanslarından AKM3’ün genel müdürü olan Maik Metzen, Uluslararası SEO stratejileri ve teknik düzenlemeleri ile ilgili bilgilerini katılımcılarla paylaşacak.

Tuğçe Seven (SEOZEO): SEOZEO ekibinde İş Geliştirme Departmanının başında olan aynı zamanda SEOZONE etkinlik sorumlusu Tuğçe Seven, sıcak bir açılış konuşması ile SEOZONE’u başlatacak.

Bastian Grimm (State of Search): Dünyanın en çok okunan SEO kaynaklarından biri olan State of Search’ten Bastian Grimm, Teknik ve Semantik SEO, On page Optimizasyonu konularına SEOZone’da değinecek.

Matt Michalik (AKM3): AKM3’ün SEO operasyonlarının yöneticisi olan Matthaus, vaka analizleri seanslarımızda link inşaası sürecinde etkili bir strateji geliştirmenin ipuçlarından bahsedecek.

Gördüğünüz gibi oldukça etkili konuşmacılar ile Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) bilginize eşsiz deneyimler katabileceğiniz bir seminer bizleri bekliyor. Yurtdışı katılımcıların tüm oturumlarında ücretsiz olarak simültane tercüme sağlanacağı’da organizasyon cephesinden aldığımız bilgiler arasında.

21 Eylül 2013 Cumartesi günü, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sarayı’nda gerçekleşecek olan SEOZEO Summit’in program akışı ise şu şekilde;

 • 10:00 – 10:20 Türkiye’nin ilk SEO Etkinliği: Açılış Konuşması
 • 10:20 – 11:00 Google Cezalarına Eski Bir Google Mühendisi Gözüyle Bakış ve Disavow Links Aracı (Kaspar Szymanski)
 • 11:00 – 11:40 Rekabet Araştırmasında Yeni Fırsatlar: Rakiplerinizin Stratejilerini Anlamak (Yiğit Konur)
 • 11:40 – 12:00 Çay/Kahve Molası: Sorularınızı Vaka Analizi Masalarında Konuşmacılara Sorun!
 • 12:00 – 12:40 Majestic SEO’nun Kurucusu’nun Gözüyle: Sıradışı Link İnşaası Teknikleri (Dixon Jones)
 • 12:40 – 13:40 (Yemek+İçecek ve Tanışma Saati)
 • 13:40 – 14:20 E-ticaret & SEO: İçerik ve Link Building Stratejileri Yönünden E-ticaret Siteleri İçin SEO (Stephanie Chang)
 • 14:20 – 15:00 Google’ın Gözünden Bakın: Başarılı Anahtar Kelime Araştırmasının Sırları (Berna Eriş)
 • 15:00 – 15:20 Çay/Kahve Molası: Sorularınızı Vaka Analizi Masalarında Konuşmacılara Sorun!
 • 15:20 – 16:00 24 Ülkede SEO Hizmeti Veren Ajansın Kurucusundan: Uluslararası SEO Teknikleri (Maik Metzen)
 • 16:00 – 16:40 SEO’nun Geleceği ve Semantik Web: Schema ile İleri Seviye Site-içi SEO Teknikleri (Bastian Grimm)
 • 16:40 – 17:20 Bilinenin Ötesine Geçmenin Yolları: İleri Seviye SEO Teknikleri (Michael King)

Eğer sizde Türkiye’nin ilk SEO etkinliği olan SEOZEO Summit’e katılmak istiyorsanız aşağıdaki indirim kodunu kullanarak sadece VUUB.net okuyucularının yararlanabileceği %35’lik avantaj sağlayan özel indirim fırsatından yararlanabilir ve bu önemli etkinliğe yerinde tanık olabilirsiniz.

VUUB Özel İndirim Kodu: VUUB65

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

iPhone’u Daha Hızlı Şarj Etmek Mümkün

Önceki haber

Apple iPhone Etkinliği Canlı Yayın

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Girişimcilik