DiğerTeknoloji

Web Siteniz için Java Script ile Hareketli Favicon

1
Web Siteniz için Java Script ile Hareketli Favicon

Bugün size vereceğimiz haber harika bir JavaScript kütüphanesi ile ilgili. Web tasarımı ve yazılımı ile uğraşanların kuşkusuz büyük keyif alarak kullanacağı, JS kullanarak site favicon’unuza hareketlilik kazandıracak harika bir yenilik.

Dünya’nın en popüler e-posta servisi Gmail ve yine dünya’nın en büyük sosyal medya sitesi Facebook tarafından kullanılmaya başlayan ve yeni bildirimleri favicon olarak tarayıcınız da gösteren bu özelliği artık kendi web sitelerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Slovak yazılımcı Miroslav Magda tarafından hazırlanan favico.js ile hemen hareketli favicon’unuzu elde edebilir ve web sitenizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Eğer ki favico.js dosyası ile ilgili bir probleminiz olursa alternatif olarak Tinycon adlı JS dosyasını alternatif olarak deneyebilirsiniz.

Haber listemize kayıt olarak son gelişmeleri e-posta adresinizden takip edebilirsiniz.Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Facehawk, Facebook Zaman Tünelinizi Müzik Klibine Dönüştürüyor

Önceki haber

Ağustos’un En Çok Satan WordPress Temaları

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer