FacebookSosyal Medya

Facebook Yeni Özellik Testi Yapıyor: Popüler Konular

2
Facebook Yeni Özellik Testi Yapıyor: Popüler Konular

Sosyal medya devi Facebook, tıpkı Twitter tarafından kullanılan Popüler Konular (Trend Topics) alanı gibi bir alanı ana sayfasına eklemek için testlerini sürdürüyor. Facebook haber ekranımızın sağ üst köşesinde yer alacak bu alan sayesinde gün içinde en çok tartışılan, en çok etiket (hashtag) kullanılan konu başlıkları hakkında fikir sahibi olabileceğiz.

Bildiğiniz gibi Facebook içerisinde etiket (hashtag) kullanımı Haziran ayı içerisinde başlamıştı ve şu anda oldukça aktif şekilde kullanılmakta. Facebook’a eklenilmesi beklenen bu yeni özellik ile ana sayfamız üzerinden popüler konuları takip edebilmek oldukça büyük bir işlevsellik kazandıracaktır.

Facebook Popüler Konular

Popüler Konular adlı bu yeni özelliğin Facebook’a ne zaman entegre edileceği henüz belli değil. Şu anda sadece Amerika’lı kullanıcıların küçük bir kısmı bu özelliği test edebilme imkanı buldular. Facebook’un tüm diğer yeniliklerinde olduğu gibi bu zamanla büyüyecek ve son halini aldığında tüm kullanıcılara yansıtalacak.


Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Apple OS X 10.9 Mavericks Sonbahar’da Geliyor

Önceki haber

Facebook ile Şahsi Bilgileriniz Kontrolden Çıktı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Facebook