MobilTeknoloji

Vine için Yepyeni Özellikler

1
Vine için Yepyeni Özellikler


Twitter’ın sahibi olduğu video paylaşım uygulaması Vine için yepyeni özelliklerin tanıtımı yapıldı. Instagram ile büyük bir mücadele içerisinde olan Vine’e eklenen yeni özellikler ile uygulamanın daha fazla popüler olması öngörülüyor.

Dünya genelinde 13 milyon kullanıcısı olan ve ülkemizde de büyük ilgi gören Vine için eklenen en büyük yenilik tıpkı Twitter’daki ‘retweet’ özelliği gibi kullanabileceğimiz ‘revine’ özelliği. Beğendiğiniz videoları bu özellik sayesinde kendi profilinizde kendi takipçileriniz ile paylaşabileceksiniz.

Ayrıca 15 farklı kanal açan Vine ile videolarınızı; Müzk, doğa, komedi gibi kategorilerin altında derleyebileceksiniz.

Yine bir diğer yenilik ise Ghost Tools. Bu özellik sayesinde fotoğraf ayarlarıyla en son çektiğiniz kareyi gözden geçirebileceksiniz.

iPhone ve Android kullanıcıları için hizmet veren Vine son çıkarttığı güncelleme ile aynı zamanda video çekme ve yükleme işlem sürelerinide bir hayli hızlandırmış durumda.

Facebook’un Instagram’ı ile giriştiği bu mücadelede mobil dünyanın ilk mikro film uygulaması olan Vine bakalım kullanıcı sayısında istediği artışı sağlayabilicek mi?

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Samsung’un Akıllı Saati Görücüye Çıkıyor

Önceki haber

Facebook Şeffaflık Raporu

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Mobil