AygıtlarTeknoloji

Yeni MacBook Air

1
Yeni MacBook Air

Taşınabilir bilgisayarlar arasında ayrı bir yeri olan ve tüm markaların kıskandığı hafiflik ve inceliğin yanı sıra oldukça iyi performans sahibi olan Apple MacBook Air serisi 2013 modeli ile güncellendi.

MacBook Air bilgisayarlar gerek pil ömrü gerekse performans ve incelik bakımından uzun süredir Apple severlerin gözdesi olarak görülüyor. Diğer dizüstü bilgisayarların aksine oldukça uzun bir pil ömrüne sahip MacBook Air bilgisayarlar Intel’in yeni Haswell işlemcileri ile birlikte artık çok daha güçlü bir hale geldi. Eski nesil MacBook Air 11 inç 5 saat, 13 model ise 7 saat pil ömrü sunuyordu. Yeni gelen Haswell işlemciler ile bu saatler sırasıyla 9 ve 12 saat oldu. Pil ömrünü etkileyen bir başka unsur ise HD 4000 yerine kullanılan HD 5000 grafik çipi. Bu çip ile eski nesile oranla yoğun grafik gerektiren uygulamalarda %40’a varan performans artışı elde ediliyor, hemde pil tüketimi açısından eski nesil MacBook Air serisine göre daha avantajlı.

Yeni nesil ile birlikte 2 adet mikrofon kullanılıyor bu sayede sesli ve görüntülü görüşmelerde çok daha net bir ses elde edilmiş oluyor. Yeni MacBook Air artık MacBook Pro’ya performans bakımından çok daha yakın fakat hala eski inceliği ve hafifliğinde.


Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Facebook Sayfa Yönetimi

Önceki haber

iOS 7 Destekli Uygulamalar

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar