PinterestSosyal Medya

Pinterest 70 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

1
Pinterest 70 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Paris’te bulunan Semiocast adlı sosyal medya araştırma şirketinin verdiği bilgiye göre, Pinterest 70 milyon kullanıcı barajını aştı. Haziran 2013’ten sonra Pinterest’e kayıt olan kullanıcıların %45’i Amerika dışından.

Pinterest’in uluslararası bir sosyal medya aracı olması yolunda hızla ilerlediği bu günlerde yapılan bu araştırma ile yeri oldukça sağlamlaştı diyebiliriz. Ayrıca Semiocast adlı araştırma şirketi, 2.05 milyon kullanıcı hesabını rastgele seçti ve verilerini analiz etti, işte ortaya çıkan bazı çarpıcı sonuçlar;

    Pinterest kullanıcılarının aktiflik konusunda %79’u Amerikan kullanıcıları tarafından sağlanmakta.
    Haziran 2013 sonrasında sisteme tam tamına 1 milyon kullanıcı kayıt oldu.

Pinterest şu anda büyüme aşamasında olan bir şirket ve yeni bir reklam modeli üzerinde çalışmakta. Pilot bölge olarak Fransa seçildi ve 300 farklı blog kurucusu ile ortaklaşa girişimlerde bulunmakta. Aynı süreci geçen Mayıs ayında Ingiltere’de gerçekleştirmişlerdi. Ortaya çıkacak olan tablonun nasıl olacağını hep beraber göreceğiz fakat şu bir gerçek ki Pinterest sosyal medya‘da büyümeye ve yayılmaya devam ediyor.


Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Sosyal Medya Hesapları Nasıl Korunur?

Önceki haber

Temmuz’un En İyi 30 Yazı Tipi

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Pinterest