AygıtlarTeknoloji

100 Megapiksel’lik Kamera

1
100 Megapiksel'lik Kamera

Teknolojik aletlerin başlıca üretim yeri olan Çin’de bu sefer bir ilke imza atıldı. Çin’de ki laboratuvarlarda daha önce hiç bir yerde görmediğimiz, duymadığımız bir ürün geliştirildi.

Çin Bilimler Akademisinde tam tamına 100 Mega Piksellik Kamera tasarlandı! Yine bu akademiden yapılan açıklamada Optik ve Elektronik Enstitüsü’nde geliştirilen kameranın, dünyadaki en yüksek piksele sahip kamera olduğu söylendi.

IOE3 Kanban adlı kameranın 10,240×10,240 piksel görüntü tasarlama kapasitesi olduğu söylenirken, kameranın oldukça küçük ve görünümünden çok daha hafif olduğu ifade edildi.

Kameranın en geniş kısmının ise tam 19,3 santimetre olduğu kaydedilirken, cihazın -20’den 55 derece sıcaklığa kadar kullanılabileceği açıklandı. Zor iklim koşullarında çalışanların tercihi olacak gibi görünüyor.

Bunların yanı sıra üründe haritalama, şehir planlaması, felaket gözlemleme gibi alanlarda da kullanılabilecek. Yine yapılan açıklamada kameranın gelişmiş ve yüksek kapasitede data kayıt sistemi bulunduğu bildirildi.

Bu enstitü en son 2001-2005 yılları arasında 81 megapiksellik bir kamera geliştirmişti. Bu 100 Mega Piksellik Kameranın fiyatının ne olacağı merak konusu.

Kaynak


Tolga Aşk
2007 yılından bu yana blog yazarlığı yapmakta. Sosyal Medya ve Teknolojiye her zaman ilgi duymuştur. Bunun yanı sıra sanatla ilgilenmektedir. Twitter | Instagram

Facebook Fiziksel Beğeni – Fliike

Önceki haber

Diyabet ve Sıcaklar

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar