MobilTeknoloji

Gelecekte Yıldızı Parlayacak Uygulamalar

1
Gelecekte Yıldızı Parlayacak Uygulamalar

Mobil cihazlara indirilen uygulamaların sayısı akıllı telefon ve tablet çeşitlerinin arttığı oranda artıyor. Boş zamanlarını oyun oynamaya ayıran ve uygulama mağazaları sayesinde ilerleyemedikleri oyunların yerine başka oyun bulmakta zorluk çekmeyen mobil cihaz sahipleri bu tip uygulamaları giderek daha fazla tüketiyor. Tüketici davranışları konusunda yapılan araştırmalar bu durumu net bir şekilde gösteriyor.

Juniper Research tarafından yapılan bir araştırma 2017 yılında mobil cihazlara indirilecek uygulama sayısının 160 milyar olabileceğini gösteriyor. Bu da mobil cihazlara 2013’de indirilen uygulama sayısı olan 80 milyarın 4 yıl içinde ikiye katlanması demektir. Öngörülen bu ciddi artışın nedeni olarak 2017’de akıllı cihaz kullanımının daha da yaygınlaşacak olması gösteriliyor. Uygulamaların büyük bir kısmının ücretsiz olması da daha çok kullanıcıya hitap etmelerini sağlayacak. Beklentilere göre yüklenen bütün uygulamaların % 40’ını mobil oyunlar oluşturacak.

Bu tablo yakın gelecekte oyunların sosyal uygulamaların önüne geçebileceğini gösteriyor. Beklentilerin doğru çıkması halinde önümüzdeki 4 yıl uygulama mağazaları, oyun geliştiricileri ve oyun yayıncıları için çok parlak bir dönem olabilir. Facebook platformunun mobil oyun sektörüne göz kırpacağı yönündeki haberler durumun sosyal ağlar tarafından da takip edildiğini gösteriyor.


Hilal Uslu
Sosyal medya konusunda araştırma yapıp yazılar hazırlamaya site sahibinin iteklemesiyle başlamıştır, şimdi de durduramıyoruz, durmadan yazıyor...

Sosyal Medya: Tüketiciler ve Rakamlar

Önceki haber

Tarihi Yerler: Yerebatan Sarnıcı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Mobil