EğlenceSinema

Uzakdoğu Filmlerine Büyük Ilgi

1
Uzakdoğu Filmlerine Büyük Ilgi

Her dönemin vazgeçilmezi Amerikan sinemasına rakip olarak, son yıllarda popülaritesi giderek artan Uzak Doğu filmlerine olan yoğun ilgi her geçen gün artıyor. Tüm dünyada ve Türkiye’de izleyicileri oldukça fazla olan Uzakdoğu film ve dizileri arasında özellikle Güney Kore yapımlarına olan ilgi oldukça fazla. Benzer temalar işlenmesine rağmen,her dizi ve film farklı bir yer bırakıyor insanın hayatında. Türkiye’de şuan Güney Kore oyuncuları, dizileri ve filmlerine yoğun bir ilgi var. Bu alanda açılan dizi-film siteleri, forum sayfaları ve fan sayfaları her geçen gün artmakta. Özellikle “hoppa” olarak tabir edilen yakışıklı Koreli oyunculara olan ilgi de oldukça fazla.

Sıkı bir romantik komedi film ve dizi takipçisi olarak, Kore dizi ve filmleri arasında da genel olarak bu türde yapımlara baktım. Türk dizilerde gördüğümüz konuları, daha masum ve daha sevimli bir şekilde işleyen Kore romantik komedi dizi ve filmleri arasında gerçekten akılda kalıcı ve “keşke bitmeseydi” denilen projeler var. İlk büyük rolünü Boys Over Flowers dizisinde, Gu Jun Pyo rolü ile elde eden Lee Min Ho, hem Kore’de hem de Türkiye’de büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Gerçek bir oyunculuk sergileyen Lee Min Ho’nun diğer bir dizisi olan Zevk Meselesi isimli dizi. Benim de favorilerim arasında yer alan dizide, işlenen aşk duygusu sanki gerçeği yansıtıyor. Türkiye’de Uzak Doğu filmlerine olan ilginin bir nedeni de, Türk dizilerinde aşkın işlenişinin artık masumiyetten çıkmış olması olabilir. Gerçekten masum duyguların yer aldığı Kore dizi ve filmlerinde, öpüşme sahneleri bile yok denecek kadar az.

Dizilerden çıkıp Uzakdoğu filmlerine dönecek olursak, yine romantik komedi dalında bir favorim olan, A Werewolf Boy filminden bahsetmek istiyorum sizlere. 2012 yılı yapımı olan bu filmde, kurt adam-insan arasında kalan bir çocuk ve bir kız çocuğunun aşk hikayesi konu alıyor. Sonu sizi ne kadar mutlu eder bilinmez ama, film biterken keşke bitmeseydi cümlesi aklınızdan geçiyor. Bu da, bir filmi “iyi” kabul etmek için yeterli bir sebep olsa gerek. Amerikan sinemasının konu tıkanması yaşadığı son yıllarda, Uzakdoğu dizi ve filmleri, sizin için de iyi bir seçenek olabilir. Özellikle aşk ve komedi temalı dizileri izleyenlerdenseniz, Kore dizilerine göz atmanızı tavsiye ederim. Türk dizileri gibi sizi bir buçuk saat boyunca ekrana kilitlemiyorlar. Anlatılmak istenilen de ortalama 15- 20 bölümde anlatılıyor ve bir sonraki dizinize başlamak için size vakit kalıyor.


Buse
21 yaşında, öğrenciyim. İstanbul'da oturuyorum. Gezmeyi, eğlenmeyi ve yüzmeyi severim.

Akıllı Telefonlar ve Pil Ömürleri

Önceki haber

Facebook Gülümseme Paketleri

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Eğlence