EğlenceSinema

Hipnozcu

1
Hipnozcu

Hipnozcu adlı film Lars Kepler tarafından yazılmış bir kitabın beyazperde uyarlamasıdır. Avrupa ülkelerinde oldukça büyük ilgi gören roman ‘soluk kesen bir gerilim, tüyler ürperten bir yapıt, cesur bir gerilim romanı, yeni bir Ejderha Dövmeli Kız olmaya aday bir roman’ gibi ifadelerle lanse edilmiştir. Yayın yılı 2013 olan 608 sayfalık roman dilimize Ali Arda tarafından çevrilmiştir. Kitabın orijinal adı Hypnotisören, filmi ise The Hypnotist adıyla da biliniyor.

2012 İsveç yapımı bir film olan Hipnozcu 21 Haziran 2013 tarihinden bu yana gösterimde. Polisiye, gerilim ve dram unsurlarını barındıran 122 dakikalık filmin hikayesi Stockholm şehrinin banliyölerinden birinde geçiyor. Bir aile vahşi bir biçimde öldürülmüştür ve olayı araştırmakla görevlendirilen Joona Linna olay yerine gittiğinde bu vahşi katliamdan kurtulan tek kişinin ailenin engelli erkek çocuğu olduğunu görür. Bir süre sonra ailenin bir üyesinin daha sağ olduğu ortaya çıkar, bu kişi ailenin olaylar sırasında evde olmayan kızıdır. Komiser zaman kaybetmeden kızın da korunma altına alınmasını ister, olayların aydınlanması ise hayatta kalan erkek çocuğun bildiklerini anlatmasına bağlıdır. Dedektifler engelli çocukla hipnoz aracılığıyla iletişim kurabilmesi için Eric Maria Bark adlı hipnoz uzmanını da olaya dahil etmeye karar verir. Hipnozcu Eric’in, halen kayıp olan kız kardeşin hayatını kurtarabilmek adına, hipnoz yapmamak konusunda ettiği yemini bozması gerekecektir. Fakat çocuğun bildiklerini anlatmasının yeni tehlikelere yol açması da ihtimal dahilindedir.

85. Akademi Ödülleri töreninde ‘Yabancı Dildeki En İyi Film’ kategorisinde İsveç temsilcisi olan filmin rolleri Tobias Zillacus, Mikael Persbrandt, Lena Olin, Helena af Sandeberg, Oscar Petersson, Jonatan Bökman, Eva Melander ve Anna Azcarate tarafından paylaşılıyor. Hipnozcu’nun yönetmen koltuğunda ise Lasse Hallström oturuyor.


Hipnozcu Tanıtım Filmi

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Sosyal Medya’da Infografik Kullanmanın Önemi

Önceki haber

Sosyal Medya’da Itibar Yönetimi

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Eğlence