AygıtlarSosyal MedyaTeknoloji

Gmail Arayüzünü Değiştirdi

7

Birçok farklı türde mail alıyoruz: arkadaşlardan gelen mesajlar, sosyal bildirimler, fırsatlar ve teklifler, onaylamalar ve faturalar, ve daha fazlası. Tüm bu mailler dikkatimizi çekebilmek için yarışıyor ve asıl yapmamız gereken şeye odaklanmamızı zorlaştırıyor. Bizim onu kontrol etmemiz gerekirken, bazen gelen kutumuzun bizi kontrol ettiği hissine kapılabiliyoruz.

Ancak bu şekilde olmak zorunde değil. Bugün Gmail, masaüstü ve mobil platforma, basit ve kolay düzenlemelerle kontrolü tekrar size geri verecek olan, tamamen yeni bir gelen kutusu sunuyor. Yeni gelen kutusu, maillerinizi masaüstünde farklı sekmelerde gözükecek şekilde kategorilere ayırıyor. Sadece hangi kategorileri istediğinizi seçiyorsunuz ve işte karşınızda! Gelen kutunuz, bir bakışta nelerin yeni olduğunu görmenizi sağlayacak ve hangi maili ne zaman okuyacağınıza karar verebileceğiniz bir şekilde düzenlenmiştir.

Yeni gelen kutunuzu kolaylıkla özelleştirebilirsiniz –  ister tüm beş sekmeyi de seçin ister hiçbirini, mesajları sekmeler arasında taşımak için sürükleyip bırakın, belirli gönderenleri her zaman belirli sekmelerde görünecek şekilde ayarlayın ve mesajlarınıza yıldız koyun böylece bu mesajlar ayrıca birincil sekmede de gözükürler.

Gmail for Android 4.0+ ve Gmail for iPhone and iPad uygulamalarını açtığınızda birincil sekmenizi görürsünüz ve kolaylıkla diğer sekmelere geçiş yapabilirsiniz.

Eğer yeni gelen kutusu sizin tarzınız değilse, kolaylıkla tüm opsiyonel sekmeleri kapatabilir ve klasik görünüme veya favoriniz olan diğer gelen kutusu türlerine geri dönüş yapabilirsiniz.

Yeni gelen kutusu yavaş yavaş yayılıyor. Masaüstü, Android ve iOS versiyonları önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasaya sürülecek. Eğer yeni gelen kutusunu masaüstünde daha erken denemek isterseniz, bir gözünüz ayarlar menüsünde olsun ve Ayarlar seçeneklerinde Gelen kutunuzu yapılandırın seçeneği çıktığında seçin.

Kaynak: Resmi Gmail Bloğu


Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Türkiye’de Mizah Dergileri Tarihi – 2

Önceki haber

Google’da Artık Cinsel İçerikli Blogger Siteleri Bulunmayacak

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar