Teknoloji

Ücretsiz Şarj İstasyonları

0
Ücretsiz Şarj İstasyonları

New York‘ta telefon kullanıcılara sunulan ücretsiz şarj istasyonu hizmeti oldukça ilgi görüyor. Özellikle akıllı telefon kullanıcılarının yoğun ilgisini çeken bu uygulama, Amerikan cep telefonu şirketi AT&T tarafından planlandı.

Çoğu kişiye rahat bir nefes aldıran 25 şarj istasyonu, New York’un belirli noktalarında faliyete girdi. Bu uygulama şu an askıda ya da demo görevi içerisinde diyebiliriz. Şimdilik Eylül ayına kadar devam edeceği düşünülen bu hizmet, gösterilen ilgiye ve olumlu tepkilere göre devam ettirilecek. Üstelik tamamen ücretsiz olması akıllı telefon kullanıcıları tarafından olumlu tepkiler almakta.

Peki bu ücretsiz şarj istasyonlarında işlem nasıl oluyor?

Enerjiyi tamamen güneşten alan panellere sahip olan istasyonlar, aynı anda 6 cep telefonunu şarj edebiliyor. Üstelik bu istasyonlar, güneş enerjisinden faydalanılamadığı günlerde depolama yapıyor.

Bu istasyonlarda cep telefonunun yanı sıra tablet bilgisayarlarda şarj edilebiliyor. Sadece 6 telefon veya tablet şarj eden istasyonlar, depolarındaki rezerv enerjiyle birlikte 30 telefon veya tablet kapasitesine erişebiliyor.

Şimdilik Union Square, Central Park ve Fort Greene Park’ta başlayan ücretsiz şarj istasyonu uygulaması, Eylül ayından sonra devam etmesi halinde şehir geneline yayılacak.


Tolga Aşk
2007 yılından bu yana blog yazarlığı yapmakta. Sosyal Medya ve Teknolojiye her zaman ilgi duymuştur. Bunun yanı sıra sanatla ilgilenmektedir. Twitter | Instagram

Skype Gerçekleri

Önceki haber

Markalar için: Sosyal Medya’da Kaçınılması Gereken Davranışlar

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Teknoloji