AygıtlarTeknoloji

USB Bellek Kullanımı

1
USB Bellek Kullanımı

Ufak boyutları ve uygun fiyatlarıyla dosyalarımızı cebimizde bile taşımamıza yarayan USB bellekler, çoğu insana kolaylık sağlıyor. Öte yandan bu USB bellekler, çok çabuk ve kolay bozulabiliyor. Bunun önüne geçmek için sizlere birkaç ufak tavsiyemiz olacak.

USB Belleği Nasıl Korunabilir?

1- AutoRun’ı kapatın;

Autorun, DVD veya USB belleği bilgisayarınıza yerleştirdiğinizde programların otomatik olarak çalıştırılmasına izin veriyor. Bu da virüs taraması yapmamızı ve çeşitli işlemleri engelliyor.

2- Virüslere karşı tarayın;


USB’yi bilgisayara her taktığınızda mutlaka virüs taramasından geçirin. Zamanın disketleri de virüs yayımında çoğu kişiye sıkıntı yarattı. Şimdi bunu USB bellekler yapmakta.

3- Dosyalarınızı direkt sürücüden açmayın;

İşlemlerinizi direkt USB disk içerisinden yapmak oldukça kolay ve kullanışlı olabilir. Ancak bundan kaçınmalısınız çünkü USB bellek 10.000 kez yazılıp silinmesinden sonra ömrünü tamamlamaktadır. Bu da dikkat etmeniz gereken bir husus.

4- Donanımı güvenli bir şekilde çıkart;

Mutlaka bu özelliği kullanın. Bilgisayarım>Flash Bellek İsmi>Sağ Tık>Donanımı Kaldır/Güvenle Kaldır vs.

5- Genel tavsiyeler;

USB belleklerinizi nemli ortamlardan ve sudan kesinlikle korumalısınız. Ufak bir aygıt olmasına rağmen yeri geldiğinde 32 GB bellek dolumu yapan bu ufak cihazlar oldukça hassaslar.

Bu tavsiyelerimize dikkat ettiğiniz sürece, USB aygıtınızda herhangi bir problem olmayacaktır.

Tolga Aşk
2007 yılından bu yana blog yazarlığı yapmakta. Sosyal Medya ve Teknolojiye her zaman ilgi duymuştur. Bunun yanı sıra sanatla ilgilenmektedir. Twitter | Instagram

En Iyi Fotoğraf Uygulamaları

Önceki haber

Istanbul’a Yakın Tatil

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar