SeyahatYaşam

Istanbul’a Yakın Tatil

1
Istanbul'a Yakın Tatil

Çalışma hayatından ve yoğun iş temposundan dolayı tatile gitmeye vakit bulamıyorsanız üzülmeyin! Tatil yapmak için kilometrelerce yol gitmeniz gerekmiyor. İstanbul’a yakın onlarca yerden birini seçerek, kaliteli bir otelde eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz. İstanbulluların uğrak tatil mekanlarından birisi olan Şile, özellikle hafta sonu 1-2 günlüğüne şehirden uzaklaşmak ve kafa dinlemek isteyenler için ideal. Plajı, denizi, kafeleri, merkezi ve eğlence hayatı ile oldukça keyifli bir tatil beldesi olan Şile, doğal güzellikleri ile de en güzel tatil mekanları arasında yer alıyor.

Tüm lüks tatil merkezlerinde bulabileceğiniz olanakları, Şile’nin otellerinde de bulmanız mümkün. 5 yıldızlı birçok otelin yer aldığı tatil beldesinde, keyifli ve huzurlu butik oteller de mevcut. Burada her bütçeye, her ihtiyaca ve her zevke göre farklı tatil seçeneklerinden siz de yararlanabilirsiniz.  Onun yanı sıra, özellikle Şile merkeze en yakın konumda olan Kumbaba’da, kiralık ve satılık yazlıklar da mevcut. Kendi yazlığınızda tatil yaparken, kafanıza estiğinde şehre geri dönmenize ya da kafanıza estiğinde tatil yapmanıza olanak sağlıyor Şile. Merkeze yakın bir noktada konumlanan Kumbaba, Şile’nin en güzel yerlerinden biri.

Bu bölgede genellikle yazlıkçılar ve Şile’nin yerlileri yer aldığından, sıcak insanlarla güzel komşuluk ilişkileri de kurabilirsiniz. Denize 5 dakika yürüme mesafesinde yer alan Kumbaba’da, denize girmek için birçok farklı kafe, işletme ya da otelin plajından yararlanabilirsiniz. Sahile indiğinizde, Bodrum ve Antalya’yı aratmayacak bir görünüm sizleri bekliyor. İskele’den denize girme olanağınız bile var Şile’de.


Özellikle son yıllarda büyük bir gelişme gösteren bu tatil beldesinde, eğlence hayatı da oldukça gelişmiş durumda. Birbirinden güzel eğlence kulüplerinde gençler oldukça yoğun durumda. Gençler için de oldukça ideal bir tatil yeri olan Şile’de, gündüzleri plajda güneşlenip denizin keyfini çıkarırken içeceğinizin keyfini çıkarabilir, akşamlar Şile merkezde kurulan tezgahlardan aksesuarlar satın alabilir, pamuk şeker yiyebilir ve gecenin ilerleyen saatlerinde müzik zevkinize uygun bir kulüpte, saatlerce dans edebilirsiniz. Üstelik burası, şehrin gürültüsünden çok uzakta. Birçok tatil mekanına göre oldukça ekonomik olan Şile’de, İstanbul’a yakın ama bir o kadar da dolu dolu ve eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz.

Buse
21 yaşında, öğrenciyim. İstanbul'da oturuyorum. Gezmeyi, eğlenmeyi ve yüzmeyi severim.

USB Bellek Kullanımı

Önceki haber

Skype Gerçekleri

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Seyahat