YaşamYeme - İçme

Sushi Severlerin Mekanı SushiCo

1
Sushi Severlerin Mekanı SushiCo

Türkiye’de henüz çok tercih edilen bir mutfak olmamakla birlikte, Uzak Doğu mutfağına olan merak, her geçen gün artıyor. İstanbul’un en gözde ve en popüler alışveriş merkezleri ve semtlerinde bulabileceğiniz bir restoran olan SushiCo, Avrupa ve Anadolu yakasında birçok şubesi ile hizmet vermeye devam ederken, biz Buyaka AVM’deki şubesinden bahsedeceğiz.

Hem servisi hem de güleryüzlü ve ilgili personeli ile favori mekanlarınız arasına girebilecek bir potansiyele sahip olan Sushico, Uzak Doğu’nun birbirinden farklı ve lezzetli tatlarını bir arada sunuyor. Türk damak zevkine uygun ve alışılmış bir tat gibi görünmese de, sushiyi ilk defa deneyecekseniz,yine de SushiCo gibi bir restoran tercih etmenizde yarar var. Aksi halde sushi’den sonsuza kadar uzak kalabilirsiniz.

Sushi denildiğinde, akla ilk olarak California Roll geliyor. Ben de California Roll’u ilk kez Sushico’nun Buyaka şubesinde denedim. Oldukça lezzetli. Salatalık ve avokado gibi lezzetlerle tatlandırılan California Roll’un görüntüsü de oldukça dikkat çekici. Üzeri turuncu boncuk görünümlü şeylerle kaplı. Onların uçan balık yumurtası olduğunu ilk duyduğunuzda biraz şaşırabilirsiniz ama yedikten sonra seveceğinizi düşünüyorum. Sushi, diğer Uzak Doğu restoranlarında olduğu gibi, burada da wasabi ve soya sosu ile birlikte servis ediliyor. Ancak sushi ile birlikte wasabi tüketirken dikkat! Yeşil görüntüsü ile sizde tatlı bir izlenim yaratabilir, ancak kendisi oldukça acı. Bu nedenle sushiyi, özellikle ilk kez deneyecekseniz; soya sosu ile tatlandırarak tüketmeniz daha doğru olacaktır. Chopstick konusuna gelince, eğer bu çubukları kullanmayı beceremiyorsanız, çatal isteyebilir ve yemeğe çatal ile devam edebilirsiniz. Bu şekilde tüketen birçok kişi olduğundan, panik yapmanıza da gerek kalmayacak.


Sushico’nun diğer şubelerinde olduğu gibi burada da bir tabakta 6 adet California Roll geliyor. 6 adet California Roll’un ücreti ise 19 TL. Bu rakam, yurtdışında daha uygun olsa da; Türkiye’de, fazla bulunmadığından olsa gerek, rakamlar böyle. Sushi’ye yeni başlayacaksanız, California Roll ile başlamanızda yarar var. Biz sushi’nin yanında bira sipariş ettik, siz de dilerseniz bira, şarap ya da alkolsüz içeceklerden sipariş verebilirsiniz. Sushi yiyemem ama arkadaşlarıma eşlik ederim diyorsanız, acılı ekşili çorbalarını deneyebilirsiniz, biraz ekşi ama lezzetli bir tadı var. Servisi oldukça büyük bir çorba kasesinde yapıldığından, çorba ile doymamanız neredeyse imkansız. Fiyatlar ortalamanın biraz üzerinde olsa da, değişik lezzetlere ve mutfaklara açıksanız mutlaka herhangi bir SushiCo şubesine gitmenizi tavsiye ederim. Hem kaliteli, hem hijyenik bir mekan, lezzetli tatlar ve sunumlar arıyorsanız; Sushico Buyaka şubesi, hem gözünüzü hem de karnınızı doyuruyor.

Buse
21 yaşında, öğrenciyim. İstanbul'da oturuyorum. Gezmeyi, eğlenmeyi ve yüzmeyi severim.

En Romantik Vampir Serisi

Önceki haber

Sosyal Medya: Suç ve Ceza

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Yaşam