EğlenceSinema

En Romantik Vampir Serisi

1
En Romantik Vampir Serisi

Son dönemde hem televizyonun hem de beyazperdenin ilgi odağı olan vampir ve kurt adam temalı dizi ve filmler, izleyicilerin de favori projeleri arasında yer alıyor. Bu konuda oldukça başarılı projelere imza atan Amerikan sinemasının, kuşkusuz en iddialı projelerinden birisi Alacakaranlık serisi. 2008 yılında çekilen ilk filminin ardından izlenme rekorları kıran Alacakaranlık serisi, Stephenie Meyer’in yazdığı vampir aşk romanının beyaz perdeye uyarlamasıdır.

Filmin yönetmeninin bu konuda yaptığı ilginç açıklamalardan biri de, ilginin bu denli yüksek olacağını tahmin etmediğinden ilk filmin biraz basit olması yönündeydi. Gerçekten de serinin ilk kitabı ile ilk filmi arasında büyük kalite farkı vardı. Ancak ne olduysa, film tüm dünyada izlenme rekorları kırdı ve 2.filmin çekimleri için kollar sıvandı. Vampir Edward Cullen ve ölümlü Bella Swan’ın muhteşem aşk hikayesini konu alan Alacakaranlık serisi, aşkın en imkansız koşullarda bile mümkün olabileceğini gösterdi seyirciye. Birinci film, ikilinin tanışması ve Bella’nın sevdiği adamın vampir olduğunu öğrenmesi üzerine işleniyor. İkinci filmde ise Bella’nın doğum gününde olanlar yüzünden onu korumak için Cullen ailesinin şehirden taşınması ve aşıkların yaşadıkları konu alınıyor.

2009 yılında vizyona giren ikinci filmin sonunda yeniden bir araya gelen ikilinin aşkı, serinin devam filmi olan Tutulma’da daha da alevleniyor. Serinin 3.filminde arkadaşı Jacob ve büyük aşkı Edward arasında bir seçim yapmaya itilen Bella’nın bu durumu, vampir ve kurt adam arasında bir seçim yapma konusuna dönüşüyor. Çünkü artık Jacob bir kurt adam olmuştur, bu da Bella’nın sevdiği adamın baş düşmanı anlamına gelmektedir. Mezuniyeti hızla yaklaşan Bella, bir yandan da Edward’dan bir yaş daha büyük olmanın üzüntüsü duyar ve bir an önce vampir olarak onunla sonsuza kadar birlikte yaşamak ister.


Alacakaranlık serisinin son kitabı olan Şafak Vakti, beyazperdeye 2 farklı bölümde yansıtılır. 2011 yılında vizyona giren Şafak Vakti 1, benim için en güzel bölümdü diyebilirim. Bu bölümde Bella ve Edward evleniyor. Edward her ne kadar Bella’ya yumuşak yaklaşmaya çalışsa da, onun canını acıtmaktan korkar. Bella ise Edward ile aşkını doyasıya yaşamak için can atmaktadır. Derken bir gün Bella, kendisini mutfakta sürekli bir şeyler yerken bulur ve sonrasında midesi bulanır. Bunun üzerine hamile olabileceği düşüncesi aklına gelse de Edward bunun mümkün olmadığını söyler. Ancak bir şekilde bir mucize gerçekleşmiştir ve Bella hamiledir. Ancak bu bebeğin nasıl bir şeye benzeyeceği düşüncesi Bella dışında herkesi korkutmaktadır. Bella ise bebeği doğurmaya kararlıdır ancak bebek yarı vampir olduğundan, Bella her geçen gün zayıflamakta ve güçsüzleşmektedir. Filmin sonunda bebek dünyaya gelir, Bella ise ölüm ile pençeleşir. Bu durumda Edward bir seçim yapmak zorunda kalır, filmin son sahnesinde ise Bella gözünü açtığında gözleri kırmızıdır. Peki, Bella vampir olduktan sonra neler olacaktır?

Dört yıl boyunca gişe rekorları kıran ve her yıl milyonlarca izleyicinin merakla beklediği Alacakaranlık serisinin son filmi Şafak Vakti 2’de, Bella artık vampir olmuştur. Ancak Edward onun birini öldürmesini engellemek için çalışır. Bu arada ikilinin bebekleri Renesmee muhteşem bir hızla büyümektedir. Bu nedenle çok hızlı büyüyüp ölmesinden korkarlar. Bu sırada Volturi bu bebeğin yaşamasını istemezler. Ancak filmin sonunda Cullen ailesi, Renesmee’yi ve bütün aileyi korumak için diğer vampir aileleri bir araya getirme çabasına girerler. Filmimiz de hak ettiği gibi mutlu sonla biter. Her yıl milyonlarca izleyici tarafından izlenen Alacakaranlık serisi, vampir filmleri alanındaki tahtını uzun yıllar koruyacak gibi görünüyor.


Buse
21 yaşında, öğrenciyim. İstanbul'da oturuyorum. Gezmeyi, eğlenmeyi ve yüzmeyi severim.

Instagram ile Video Çekimi

Önceki haber

Sushi Severlerin Mekanı SushiCo

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Eğlence