InstagramSosyal Medya

Instagram ile Video Çekimi

1

Facebook tarafından astronomik bir bedelle satın alınan popüler mobil uygulama Instagram‘a video çekme özelliği eklendi. Facebook içerisindeki küçük bir ekipten büyük bir yenilik olarak lanse edilen bu yenilik ile 15 saniyelik videolar çekip, Instagram’ın fotoğraf teknolojisi içerisinde kullandığı 16 farklı filtreyi videolarada uygulayabileceğiz.

Yapılan basın toplantısının bitmesinin ardından iTunes Store‘da hemen güncellemesi çıkan ve fotoğraf ekleme özelliği entegre edilen Instagram bu hali ile çok daha eğlenceli. Twitter’ın Vine ile elde ettiği üstünlüğü getirilen bu yenilik ile altüst eden Facebook ve Instagram ortaklığı kullanıcılarını uzunca bir süre meşgul edecek gibi.

Instagram’ın kurucularından Kevin Systrom tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından kullanıcılardan tam not alan bu yenilik, Türk Instagram kullanıcıları tarafından da büyük bir ilgi ile karşılandı. Kendi Instagram adresimden kontrol ettiğimde hemen herkesin yeni video çekimleri yapıp paylaştığını görmeye başladım. (:

Instagram tarafından uygulamaya eklenen video çekim özelliğini tanıtan videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Facebook ve Fotoğraflı Yorum Özelliği

Önceki haber

En Romantik Vampir Serisi

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Instagram