EğlenceSinema

World War Z

2
World War Z

ABD yapımı 1 saat 56 dakika uzunluğundaki World War Z aksiyon, fantastik, dram, bilimkurgu, korku ve gerilim unsurlarını barındırıyor. Marc Forester yönetmenliğindeki yapım 21 Haziran 2013 Cuma günü gösterime girecek.

Dünya Savaşı Z filmi; Max Brooks tarafından 2006 yılında yazılmış bir kitabın beyazperde uyarlaması. Okuyucuların izlenimlerine göre bu fantastik romanın aynı türdeki diğer yapımlardan farklı biçimde değerlendirilmesi gerekiyor. Kitapta bilindik bir zombi hikayesi belgesel bir tatta; kültürel, insani, politik, psikolojik, tarihi ve sosyolojik analiz ve değerlendirmelerle beraber sunuluyor. Okurlarının yer yer sıkıcı bulmakla beraber ilginçliği açısından tavsiye ettiği kitap zombi konusuna olabildiğince gerçekçi bir şekilde yaklaşıyor. Eserde zombi kıyametinin dünyanın çeşitli yerlerindeki insanlar üzerindeki etkileri röportajlar ve geri dönüşlerle anlatılıyor. Bazı sinemaseverlerin filmin kitap kadar güzel olmayacağı yolundaki fikirlerine karşın; Dünya Savaşı Z filminin fragmanını güzel ve ilgi çekici bulan, küresel korku duygusunun ve durumun insan psikolojisi üzerindeki etkilerinin kitaptaki kadar başarılı biçimde anlatılacağını uman film severler de olduğu görülüyor.

Vizyon tarihi önce Aralık 2012 olarak verilip sonra 21 Haziran 2013’e alınan World War Z; Çin’den yayılan bir virüs yüzünden insanların yürüyen ölüler haline gelmeye başlamasını ve bu çerçevede gelişen olayları anlatıyor. Salgının etkisiyle insanlar zombiler ve diğerleri olarak 2’ye ayrılmış, hükümetler düşüp şehirler ele geçirilmiştir ve dünya çapında bir kaos söz konusudur. Eşi ve 2 kızıyla mutlu bir şekilde yaşayıp giden Gerry Lane, insanlığın bu büyük savaşında aktif ve önemli bir rol almak durumunda kalacaktır. Ailesini güvende olacaklarını umduğu bir bölgeye yerleştiren Gerry, onları bırakmaya pek gönüllü olmasa da dengeleri alt üst olan dünyayı kurtarmak için yanlarından uzaklaşır ve zamana karşı büyük bir mücadeleye girişir.

Filmin oyuncu kadrosu Brad Pitt, Mireille Enos, James Badge Dale, Matthew Fox, David Morse, Gregory Fitoussi, David Andrews ve Moritz Bleibtreu’dan oluşuyor.

World War Z Fragmanı:

Ayça Diril
Sosyal medya’yı oldukça sık kullanan, gizli gerçeklerin peşinden giden, yaşayan tüm canlılara derin bir sevgi ve saygı besleyen, Istanbul’da ikamet eden.. işte benim Zeki Müren. :)

Marka Yönetimi ve Twitter

Önceki haber

The Sims: Üç Jenerasyonluk Macera

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Eğlence