FacebookSosyal Medya

Facebook’un Akıllı Telefon Atağı

1
Facebook'un Akıllı Telefon Atağı

Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg’in Güney Kore’ye yaptığı ziyaret Samsung ile birlikte sosyal ağlar üzerine özel olarak geliştirilecek olan akıllı telefon üzerinde çalıştıkları söylentilerini ortaya çıkarttı.

Nisan ayı içerisinde Facebook’un geliştirdiği “Home” adlı yazılım ile birlikte Facebook özelliklerine mobil telefonlar üzerinden çok daha efektif şekilde müdahale edilebiliyordu. Bu yeni özelliği ilk olarak uygulayan üretici Samsung olmuş ve piyasaya yeni sürülen Galaxy S4 ile Facebook Home entegre edilerek sunulmuştu.

Henüz Facebook ve Samsung cephelerinden bu konu ile ilgili olarak doğrulama veya yalanlama gelmedi fakat şu da bir gerçek ki sosyal medya devi Facebook, akıllı telefonların kullanıcılarının en sık kullandığı uygulamalardan biri ve bunu daha büyük potansiyele dönüştermek konusunda mutlaka yeni girişimleri olacaktır.


Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

The Sims: Üç Jenerasyonluk Macera

Önceki haber

Facebook ve Fotoğraflı Yorum Özelliği

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Facebook