MobilTeknoloji

Haziran’ın En iyi Mobil Uygulaması: Song Studio

0
Haziran'ın En iyi Mobil Uygulamasi: Song Studio

Apple‘ın iPhone, iPad ve iPod cihazları ile uyumlu olan Song Studio – Karaoke uygulaması tek kelimeyle muhteşem! Daha iki gün önce tanıştım bu uygulama ile ve bu kadar eğlenebileceğimi hiç tahmin etmezdim.

Öncelikle Song Studio tamamen ücretsiz. Hem İngilizce hem de Türkçe şarkılardan oluşan büyük bir arşivi var ve Türkçe şarkıların sayısı her geçen gün artıyor. Beğendiğiniz şarkıyı tek dokunuş ile telefonunuza yüklüyor ardından isterseniz sadece zevk için kulaklığınız yardımı ile şarkıya eşlik edebilir veya stüdyo bölümüne girerek kayıt yapmaya başlayabilirsiniz.

Buradaki en önemli nokta ve bu uygulamayı diğerlerinden ayıran özellik bence mükemmel mikrofon efekti olmuş. O kadar gerçekçi ki, kendinizi gerçekten bir stüdyo içerisinde şarkı söylüyor gibi hissedebilirsiniz. Benim sesim oldukça kötü olduğu için bir-iki deneme yaptım fakat sonra insanlığımdan soğuyarak telefonu yere atıp üzerinde tepindim. (Abartıyorum, öyle bir şey olmadı.) Fakat çok yakın bir arkadaşımın sesi oldukça güzel ve açıkçası bütün gecemizi bu uygulama çaldı diyebilirim.


Song Studio ile yapmış olduğunuz kayıtları e-posta yolu ile kendinize veya istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz. Yine Stüdyo alanında kayıt yapmayı seçerseniz size toplam 30 dakikalık bir süre verilmekte ve bu süre dolduğunda ne olduğuna dair şu anda bir fikrim yok, tahmin ediyorum ki süreyi uzatmak için yapımcılara (Game Art) para ödememiz gerekebilir.

iTunes Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz Song Studio Karaoke uygulaması ile çok eğleneceğinizi düşünüyorum, keyifli kayıtlarınız olursa ve bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. (:

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Google Kurumsal Kimlik Kuralları

Önceki haber

Sosyal Medya Raporu: Türkiye’deki Facebook Sayfaları

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Mobil