EğlenceSinemaYaşam

V for Vendetta iTunes’da Birinci Sırada

1
V for Vendetta iTunes'da Birinci Sırada

Taksim Gezi Parkı için düzenlenen eylemler sırasında, bildiğiniz gibi birçok kişinin yüzünde “V for Vendetta” maskesini gördük. Guy Fawkes maskesi olarak da bilinen bu maskeler eylem sırasında oldukça ilgi gördü.

Adeta eylemin bir simgesi haline gelen bu maskeler, protestocuların tepkilerini ortaya koymada bir araç oldular. Aynı zamanda bu maskeler, biber gazı, gaz bombası ve çeşitli durumlardan korunmak için tercih edildi.

Filmi izlemeyenler için spoiler vermeyeceğiz ama, ana teması özgürlük olan bir film V For Vendetta. Korunma dışında, tercih edilmesinin bir diğer sebebi de bu.

Maskelerin herkes tarafından ilgi görmesi ise en çok Apple‘ın işine yaradı diyebiliriz. Çünkü Taksim’de birçok insanın yüzünü süsleyen bu maskeler, iTunes‘ta “V for Vendetta” filminin ilk sıraya yükselmesine neden oldu.

Maskenin anlamını ve işlevini merak eden herkes bu filmi indirmek için sıraya girdi. Hugo Weaving ve Natalie Portman’ın başrollerini paylaştığı, 2005 yılında çekilen Aksiyon ve Macera kategorisinde yer alan bu film, şu an iTunes‘ta HD ve SD olmak üzere iki formatta satılıyor.

Fiyatları ise 18.99 TL ve 13.99 TL. Filmler aynı zamanda 3.99 TL ve 2.99 TL’ye de kiralanabiliyor.

Bu maskelerin sadece mağazalarda ve internette olduğu tezini çürüten seyyar satıcılar, bu maskelere 5 ya da 10 TL arası bir fiyat biçmiş. Sokakta özellikle Gezi Parkı eylemlerinin yaşandığı her yerde bu maskelerden bulabilirsiniz.

ali desidero
A 3D Digital Artist born in Ardahan , Turkey 1982 Currently living in Istanbul , Working as a 3D Visual Artist / Designer.Blogger | LinkedIn | Google+

Apple iOS7 Tanıtımını Yaptı

Önceki haber

Pinterest Tanımı ve Kullanımı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Eğlence