GirişimcilikSosyal MedyaTwitter

Twitter Takipçi Sayısı Arttırımı

1
Twitter Takipçi Sayısı Arttırımı

Günümüzde önemi tartışılmaz hale gelen sosyal medya platformları sağladıkları çok sesli ortam ve bilgi-fikir çeşitliliğiyle iletişim dünyasında çok sağlam bir yere oturmuş bulunuyor. Kullanıcılara sağladığı kısa mesaj gönderme ve alma olanaklarıyla sosyal medyanın en önde gelen unsurlarından biri haline gelen Twitter iletişim ve pazarlama için de kullanılıyor. Twitter’daki varlığınızın bilinir hale gelmesi için takipçileriniz (follower) olması gerekiyor. Twitter’da takipçi arttırmak veya takipçi kazanmak istiyorsanız deneyimlere ve bu konuyla ilgili araştırmalara dayanan bazı önerilere kulak vermeyi deneyebilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre Twitter kullanıcılarının bir konuda kendilerinden söz eden mesajlar yerine bilgi veren mesajlar yazmayı tercih etmeleri daha başarılı sonuçlara yol açıyor. Hesabınızın spam olmadığını, reel bir kişinin idaresinde olduğunu gösteren gerçek bir resim kullanmak da işe yarıyor. Kurumsal şirketler bu amaçla web sitelerinde bulunan logoyu kullanabilirler. Yaşadığınız şehri belirtmeniz ise şehir bazlı follower adaylarına ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Twitter’da takipçi arttırmak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise çok fazla reklam tweeti bulundurmaktan kaçınmak; bu durum takipçileri rahatsız edebiliyor. İnsanları takip edip tweetlerine cevap yazmak ve bu işi yapan sitelerden takipçi satın almak da amaca ulaşmanız için işe yarayacaktır. Fakat bu şekilde edindiğiniz ve sizi bilinçli bir şekilde izlemeyen takipçilerin bir garantisi veya kazancı olmadığını unutmamak gerekiyor. Günlük olayları gülmece unsurları da içeren çekici ve yaratıcı tweetler atmaya çalışarak Twitter’da takipçi kazanma şansınızı arttırabilirsiniz. Gündemdeki konulara yönelik tweetler de bu konuda işe yarar; o yüzden hesabınızdaki trend topic sayısını sıklaştırmalısınız.


Üzerinde yazabileceğinize inandığınız bir alanda spesifik bir konu seçip tweetlerinizde genellikle o konuya yoğunlaşmanız da Twitter’da takipçi arttırmak için faydalı olabilir. Böylece aynı alanla ilgilenen kişiler size yönelebilir.

Ayça Diril
Sosyal medya’yı oldukça sık kullanan, gizli gerçeklerin peşinden giden, yaşayan tüm canlılara derin bir sevgi ve saygı besleyen, Istanbul’da ikamet eden.. işte benim Zeki Müren. :)

Sosyal Medya ve Internet Kullanım Raporu

Önceki haber

Trend Topic: Anlamı, Önemi ve Yapılışı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Girişimcilik