AygıtlarTeknoloji

Samsung Galaxy S4 Active

2
Samsung Galaxy S4 Active

Bilindiği üzere Samsung her geçen gün yeni bir modelle karşımıza çıkmakta. Büyüyen ve gelişen akıllı telefon piyasasında yeniliklere doyamayan Samsung bu kez suya ve toza karşı dayanıklı Galaxy S4 Active’i piyasaya sürdü. Sony Xperia Z’den sonra suya karşı dayanıklı Samsung Galaxy S4 yine rakiplerini zorlayacakmış gibi görünüyor. Samsung Galaxy S4’ün 10 milyonun üzerinde satılmasıyla hedefine ulaşan Samsung hedeflerinin de ötesinde bir cihaz tasarladı ve bunu Galaxy S4 Active adıyla piyasaya sürdü.

Samsung Galaxy S4’e çok benzeyen S4 Active, tasarım olarak farklı olsa da yazılımsal bir değişikliği bulunmamakta. Antutu testlerinde Galaxy S4 ile aynı olduğu söylese de farklı sonuçlar çıkıyor. Qualcomm MSM8960T çift çekirdekli olduğu bir gerçek işlemci. İşlemci özellikleri ve tasarım özelliklerinde farklılık görünse de yazılımsal olarak bir fark yok. Tasarım özelliklerinde ki en büyük fark Galaxy S4 Active’de telefonun ön yüzünde bulunan navigasyon tuşları. Samsung Galaxy S4’te bu tuşlar yoktu. Galaxy S4’te bulunan 13 megapiksel kamera, 2 Gb ram, 5 inç boyutlarında HD Super Amoled ekran gibi özellikler değişmemiş. Galaxy S4 Active’de farklı olarak telefonun çerçevesinde bulunan kırmızı şeritler dikkatimizi çekmekte. Biraz farklı bir hava katan bu görünüm kimi kullanıcılar için beğenilmekte, sadeliği seven kullanıcılar için de olumsuz bir tasarım özelliği.


Bu yeni Galaxy S4 Active kullanıcılarını mutlu edecek mi, ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Sony Xperia Z’de bulunan suya dayanıklılık özelliği ekleyen Samsung, bu özelliğiyle daha fazla kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

HTC J One MicroSD Kart Desteği Geliyor

Önceki haber

Facebook Hesap Dondurma

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar