FacebookSosyal Medya

Facebook Hesap Dondurma

0
Facebook Hesap Dondurma

En çok kullanılan sosyal ağ platformlarından biri olan Facebook’a olan ilgi bitecek gibi görünmüyor. Eğlendiren, vakit geçiren, hemen her konuda bilgi ve fikir alışverişi yapılabilen, reklam verilip sayfa açılabilen, eski arkadaşları bulmaya veya yenileriyle tanışmaya olanak veren Facebook platformunun bütün cazibesine rağmen bazen insan bir sebeple uzaklaşmak da isteyebiliyor. Facebook’la bir daha görüşmek istemiyorsanız tabii ki Facebook hesap silme yöntemlerini öğrenip uygulamalısınız. Fakat istediğiniz şey sadece geçici bir süre için uzak kalmaksa yapmanız gereken şey Facebook hesap dondurma işlemini uygulamaktır.

Hesap dondurmak için ilk adım, dondurulacak Facebook hesabına giriş yaptıktan sonra üst menünün en sağında bulunan Genel Hesap Ayarları sekmesine tıklamaktır. Bunu yaptığınızda açılan sayfanın sol sütununda da Güvenlik bağlantısını göreceksiniz. Bu bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan sayfanın alt kısmında ise karşınıza ‘hesabını dondur’ seçeneği çıkacak. Hesap dondurma onayı vermek için bu bağlantıya tıkladığınızda ’hesabını dondurmak istediğinden emin misin?’ başlığına yönlendirileceksiniz. Facebook hesap dondurma işleminin bu noktasında hesabınızı dondurmaktan vazgeçmeniz için size birtakım duygusal cümlelerle hitap edilecek, karşınıza şu veya bu isimli arkadaşlarınızın sizi özleyeceğine dair yazılar çıkacaktır. Bu sayfada söz konusu edilen arkadaşlarınızın fotoğrafları da listelenecektir.


Hesabı dondurmakta kesin kararlıysanız, bu fotoğrafların hemen altındaki bir forma geçeceksiniz; bu form zorunlu ayrılma nedeni belirtme işlemi içindir. Bu formu kullanarak ayrılma sebebinizi açıklamalısınız. Formda yer alan şıklar arasında Facebook kullanmayı güvenli bulmadığınız, başka bir Facebook hesabı sahibi olduğunuz veya hesabınızın başkasının eline geçtiğine dair sebepler yer alır. Facebook’u faydalı bulmamanızı, burada çok fazla zaman geçirmekten memnun olmadığınızı, çok fazla e-posta, istek ve davetiye almaktan sıkıntı duyduğunuzu da Facebook hesap dondurma yapmanızın sebebi olarak gösterebilirsiniz. Hesabı bir süre sonra geri dönmek üzere durdurduğunuzu, gizlilik konusuyla ilgili kaygılarınız olduğunuzu, sistemi nasıl kullanacağınızı anlamadığınızı ifade edebilir veya ‘diğer’ sekmesine yönelebilirsiniz.

Hesap dondurma işlemini gerçekleştirmenizden sonra arkadaşlarınız da, başka kullanıcılar da profil bilgilerinizle fotoğraflarınıza ve durum güncellemelerinize ulaşamazlar.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Samsung Galaxy S4 Active

Önceki haber

Sosyal Medya ve Internet Kullanım Raporu

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Facebook