AygıtlarGoogle+Sosyal MedyaTeknoloji

Google Web Designer, Ücretsiz HTML5 Web Geliştirme Aracı

0
Google Web Designer, Ücretsiz HTML5 Web Geliştirme Aracı

Google çok yakında Google Web Designer HTML5 web geliştirme aracını yaratıcı profesyonellerin hizmetine sunacak. Google tarafından yapılan açıklamada bu hizmetin önümüzdeki aylar içerisinde devreye gireceği belirtildi.

Bu sabah DoubleClick blog sitesinden yapılan açıklamada Web tasarımcıların, ajansların ve görsel tasarımcıların çok yakında hizmete girecek bu yeni ve ücretsiz üründen faydalanabilecekleri belirtildi. Yapılan açıklama çok fazla detay içinde barındırmasada HTML5 ve CSS3 yapısını kullanan, kullanıcıların basit bir arayüz ile modern görünümlü web sayfaları hazırlamasına imkan sağlayan bir platform oluşturdukları yönünde kanaat getirdik.

 

Google Web Designer, Ücretsiz HTML5 Web Geliştirme Aracı

Google Web Designer, Ücretsiz HTML5 Web Geliştirme Aracı

 

Daha önce Google tarafından Google Sites adı ile piyasaya sürülen ürün çok yetersiz kalmış ve başarısız olmuştu. Tekrar aynı hataya düşmeyeceklerini düşünüyoruz ve ellerinde olan Google Andsense, Google Adwords ve en önemlisi Google arama motoru ile Google Web Designer, HTML5 Web Geliştirme Aracı ile başarıyı yakalayacaklarını düşünüyoruz. Hali hazırda bu alanda faaliyet gösteren Squarespace ve benzeri firmalar / web geliştirme araçları varken ne kadar şansları olduğunu yürütmek sistemi görmeden zor da olsa ben şahsen Google’ın bu sefer bu kategoride başarıya ulaşacağını tahmin ediyorum.


Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Önceki haber

HTC 8S Incelemesi

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar