AygıtlarTeknoloji

Nokia Asha 501 Geliyor

1
Nokia Asha 501 Geliyor

Nokia akıllı telefon piyasasına ilk olarak Asha serisi ile girmişti. Bu serisine bir yeni modeli daha ekleyecek olan Nokia yenilikçi ve geliştirici bir yol izleyerek, kibar ergonomik ve uygun fiyata sahip Nokia Asha 301’i yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürecek. Yenilikçi, kullanışlı arayüzlü, yüksek performanslı Asha kullanıcılarına keyifli, gelişmiş bir deneyim sunmayı amaçlayan bir akıllı telefon. Daha fazla kullanıcıya ulaşmaya amaçlayan Nokia’nın bu modeli de çok tutulacak gibi görünüyor.

Nokia Asha 501 daha çok tasarıma önem verenler kullanıcılara hitap ediyor. 6 farklı renkle kullanıcılarının karşısına çıkacak Nokia Asha 501’in renkleri: parlak kırmızı, parlak yeşil, deniz mavisi, sarı beyaz ve siyah. 3.2 megepiksellik kamerasının çok profesyonel olmadığını söyleyebiliriz. Asha 501’in ağırlığı da 96 gram olması çok ergonomik bir cihaz olduğunun göstergesi. Çizilmeye darbelere karşı dayanıklı 3 inç dokunmatik ekranı da bir diğer güzel yanı. Nokia Asha ön kısmında bulanan menü tuşuyla her türlü erişime izin veriyor. Rehbere, uygulamalara, özelliklere ter bir tuşla erişmek mümkün. Nokia Mağaza’dan indirilebilen 40 hediye EA (Electronic Arts) oyunu da artı bir özelik. Nokia Asha 501’in satış fiyatı kesin olmamakla birlikte 2013 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkış tarihine yakın günlerde açıklanacak.

 

Nokia Asha 501 Geliyor

Nokia Asha 501 Geliyor

 

Nokia Asha 501 geniş arayüzü, yüksek performansı, harika tasarımı sayesinde kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarına karşılık verebilecek bir cihaz. Bu yenilikçi tavrıyla daha fazla kullanıcıya hitap edecek Nokia bizleri yine şaşırtak söylenenlerin aksine rakiplerini zorlayacak gibi görünüyor. Tüm bu olumlu yorumlarımınız yanında olumsuz özellik diyebileceğimiz tek kusurunun olduğunu söyleyebiliriz. O da her akıllı telefonda en az 5 megapiksellik kamera bulunurken Nokia Asha 501’de 3 megapiksel kamera olması..

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Ücretsiz 20 GB Bulut Depolama Alanı

Önceki haber

Blackberry Z10

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar