DiğerTeknoloji

WordPress için Ücretli Eklentiler

4

Dünya’nın en popüler ve en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olan WordPress için geliştirilen binlerce ücretsiz eklentinin yanısıra, ücretli olarak geliştirilen ve bir çok ilgi çekici özelliği olan eklentide mevcut.

Bu makale içerisinde, son dönemde yazılımcılar tarafından geliştirilen ve en çok dikkatimi altı farklı eklentiyi sizler için kısaca inceleyip, nasıl sahip olabilecğeiniz konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

EventON – Etkinlik Eklentisi

EventON - Etkinlik Eklentisi

2012 yılının Haziran ayından bu yana geliştirilmekte olan bu eklenti ile web siteniz üzerinden yaklaşan etkinliklikleri ziyaretçilerinize sunabilirsiniz. Arayüzü ve kullanımı son derece sade ve efektif hazırlanmış bu eklentiye 20$ karşılığında sahip olabilirsiniz.

User Profiles Plugin – Kullanıcı Profil Eklentisi

User Profiles Plugin - Kullanıcı Profil Eklentisi

Son dönemde yapılmış en başarılı eklentilerden biri olduğunu söyleyebilirim. Site ziyaretçilerinize özel profil alanı sunabilir, istedikleri gibi özelleştirmelerine olanak verebilirsiniz. Tamamen JavaScript alt yapısı ile, site sayfalarını yenilemeden gerçekleştirdiği işlemler ile yazılım açısında oldukça iyi iş çıkartılmış, görsel olarak sorunsuz ve özelleştirmeye son derece açık. Bu eklentiye 17$ ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Fancy FAQ – Sıkça Sorulan Sorular Eklentisi

Fancy FAQ - Sıkça Sorulan Sorular Eklentisi

Adından da anlaşılacağı üzere sitenize sıkça sorulan sorular alanını yaratmanıza imkan veren eklenti. Yönetim alanı içerisinden son derece basit şekilde kendiniz hazır soru ve cevapları girerek ziyaretçilerinize SSS alanı sunabilirsiniz. Eklentinin fiyatı 15$.

Royal Footer Bar – Sitenin En Altına Eklenen Bar Eklentisi

Royal Footer Bar - Sitenin En Altına Eklenen Bar Eklentisi

Benim kişisel olarak çok tercih ettiğim bir sistem değil fakat bazı konularda büyük avantaj sağladığı tartışmasız. Bu eklenti sayesinde sitenizin en alt kısmına sabit bir bar ekleyebilir ve bu bar üzerine istediğiniz metinleri koyabilir, haber listenize e-posta toplayabilir, sosyal medya paylaşım ikonları ile sitenizin promosyonu için fayda sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu eklentinin şeffaf bar özelliğide bulunmakta ve satış fiyatı 13$ olarak belirlenmiş.

Evenbrite City Events Plugin – Evenbrite Şehir Etkinlik Eklentisi

Evenbrite City Events Plugin - Evenbrite Şehir Etkinlik Eklentisi

Eventbrite sitesini kullanarak çalışan bu eklenti sayesinde yaklaşan etkinlikleri web sitenize üzerinden ziyaretçileriniz ile paylaşabilir ve direk olarak etkinliğin gerçekleştiği sayfaya yönlenmelerini sağlayabilirsiniz. Eklentinin fiyatı 10$.

Kruk Chat for WordPress – WordPress için Kruk Sohbet Eklentisi

Kruk Chat for WordPress - WordPress için Kruk Sohbet Eklentisi

Bu eklentide oldukça ilgimi çekti, sitenize giren ziyaretçileriniz ile karşılıklı olarak sohbet etmenize yarayan eklentinin en büyük özelliği iOS kullanan kullanıcılar için cep telefonlarından veya tablet bilgisayarlarından sistemi yönetebiliyor olmaları ve yine bu cihazlar üzerinden sohbete katılabiliyor olmaları. Bu işlemi gerçekleştirmek için Apple iTunes Store üzerinden ücretsiz olarak sunulan uygulamalarını indirmeniz gerekmekte ve eklentinin ücreti 15$ olarak belirlenmiş.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

1965’de Istanbul

Önceki haber

Likebook ile Facebook Profilinizi Kitap Haline Getirin

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer