EğlenceSinema

Yakında Vizyona Girecek Filmler

3
Yakında Vizyona Girecek Filmler

Yakında zamanda vizyona girecek olan ve bizce potansiyeli yüksek filmler için kısa bir tanıtım yazısı hazırladık, hemen başlıyoruz..

 

Korku filmi türünde Karanlıktan Gelen adlı film çok konuşulacak. Paranormal Activity ve Ruhlar Bölgesi yapımcılarının yeni gözdesi olan bu film yine korku dolu anlar yaşatacak. Doğaüstü güçlerin bir aileyi rahatsız etmesi ile başlayan karelerin nasıl sonlanacağı heyecan ile bekleniyor. 31 Mayısta gösterime girecek olan film; korku filmi severleri kendine çekiyor.

Kerem (Rıza Kocaoğlu) bir yandan babasının ilgisizliği, öte yandan annesinin aşırı ilgili ve bunaltıcı tavırlarıyla boğuşmakta olan sıradan bir gençtir. Annesi Füsun (Serap Sağlar) ve kız kardeşi Ceren’le (Beril Şenvarol) çıktıkları yolculuk başına gelecek tuhaf olayların sadece başlangıcıdır. Yolculuğun son durağı olan evde onu bekleyen biri vardır. Karanlıktan gelen(Tolga Karel)… Karanlıktan gelen, Kerem’e ya yaşamın sırrını çözecek anahtarı verecek ya da onu yok edecektir.

 

Bir diğer ilgi odağı olan ve meraklandıran film ise Arkadaşım Max. Bir yarışma sayesinde ünlü olan köpek beyaz perdede de izleyiciyi çok güldürecek. Bir aile filmi olan bu filmin kurgusu komedi ağırlıklı. Komedi filmi severlerin merakla beklediği Türk yapımı film, çocukların ilgisini de üzerine çekecek. Film 7 Haziranda izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

8 yaşında bir çocuğun, MAX adlı bir köpek sayesinde, hayatta karşılaştığı zorluklara karşı pes etmemeteyi öğrendiği ve öğrettiği bir filmdir bizim filmimiz.Aliye hanım, yaşlı ve çok iyiliksever bir kadındır. Bütün kasabanın geçim kaynağı olan zeytinyağı fabrikasının sahibi olan Aliye hanım konağında köpeği MAX ile birlikte yaşamaktadır.Hayattaki tek akrabası yeğeni açgözlü beceriksiz Burhandır. O ve görgüsüz karısı Şermin, Aliye hanımı ortadan kaldırıp bütün mirası ele geçirme peşindedir. Bunun için bir plan yaparlar ancak hesaba katmadıkları birşey vardır. O da MAX’dir.Aliye hanım’ın Burhan tarafından kaçırılışının tek tanığı olan Max, Burhan’ın elinden kurtulmayı başarır.


Gerilim filmi sevenler için ise Hipnozcu adlı filmi takip etmelerini öneriyoruz. Hipnozcu kitabından uyarlanan film; başarılı bir gerilim ve aksiyon öyküsü anlatıyor. Film aynı zamanda İsveç 2013 Oscar adayı. Merak edilen filmler arasında ilk sıralarda yerini alan filmin yönetmeni ise başarılı Lasse Hallström.

“Ejderha Dövmeli Kız”dan sonra Avrupa’yı kasıp kavuran bestseller olarak nam salan Hipnozcu kitabından uyarlanan film nefes nefese izlenecek bir gerilim öyküsü.  İsveç’in 2013 Oscar adayı olan ve ünlü yönetmen Lasse Hallström tarafından yönetilen filmde acımasız bir katil bütün bir aileyi katleder. Kurtulan sadece biri vardır: Evin küçük oğlu. Fakat o da komadadır. Dedektifler polisin sorguya başlayabilmesi için çocukla hipnoz aracılığıyla iletişim kurmaya çalışır ve psikiyatrist Erik Maria Bark’ı çağırır. Böylece hala kayıp olan kız kardeşe katilden önce ulaşabileceklerdir.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Xbox One Incelemesi

Önceki haber

WordPress için Retina Ikonlar

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Eğlence