AygıtlarOyunlarTeknoloji

Xbox One Incelemesi

1
Xbox One Incelemesi

Oyun konsolu; küçük, büyük herkesin eğlence aracı olarak evinde yer tutan bir cihazdır. Peki, yeni gündeme damgasını vuran Xbox One nasıl bir içeriğe sahip? Bu ürün aslında bir konsoldan çok daha fazla içeriğe sahip gibi görünmekte. Microsoft; Redmond’ta düzenlediği etkinlikte bu muhteşem konsolun tanıtımını yaptı. İçerik olarak bir oyun konsolundan beklenenin çok üzerinde bulunduğu kanıtladı.

Bu yeni konsol 8 çekirdekli hızlı bir işlemciye sahip olacak ve 8 GB ram ile tamamlanacak. Donanımsal olarak yüksek performanslı bir bilgisayarın neredeyse tüm özelliklerine sahip olacağı belirtilen konsolu bekleyenlerin sayısı şimdiden çoğaldı. Oyun oynamanın yanı sıra televizyonda da birçok şeyi kontrol edilebilir hale getirmekte. Film ve oyunlar için bir Blu Ray sürücüsüne sahip. Çalışmasını çok sessiz olarak sürdüren konsol, oturma odalarının vazgeçilmezi olarak hayatımıza girecek. Teknolojik cihazlara her gün bir yenisinin eklendiği günümüzde; bu konsol, tam da beklenen özelliklere sahip görünmekte. Konsolun sesli komutlara verdiği hızlı yanıtlar da gösterildi. Kullanılan tabletlerdeki çimdik işlevi yerine iki el ile komut verilmekte.


Ayrıca konsoldaki yeni kinect 2,0 sayesinde uygulamalar arası dolaşım sağlanabilmektedir. 1080p video yakalayabilen kinect sayesinde içinde bulunulan uygulamadan bir el hareketi sayesinde ana ekrana dönülebiliyor. Skype yüklü olan konsolda, oyun oynarken aynı anda görüntülü sohbet etmenin de keyfi yaşanacak. Kısacası; evde yeni bir vazgeçilmez eğlence aracı olmaya hazırlanan bu ürüne sahip olmak bir ayrıcalık olacak.

 

Xbox-One-Inceleme - Skype

 

Satış hedefini çok yüksek belirlediğini açıklayan Microsoft; 1 milyar satıcıya ulaşabileceklerini söylemekte. Konsolun fiyatı konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı. Tahminen 1.500 ile 2.000 TL arasında olması bekliyor bu konsolun. Güçlü bir bilgisayar gibi kullanım olanakları tanıyan bir ürünün çok cüzi rakamlar vermesi beklenemez elbet. Şimdiden çok fazla destek ve eleştiri alan oyun konsolu, beğeniye sunulduktan sonra neler ile karşılaşacak bilinmiyor. Alıcıların talepleri oldukça yoğun fakat tereddüt ile yaklaşanlar da bulunmakta. Her zaman ürünlerin bir rakibi bulunmakta. (bknz Sony PlayStation 4) Nesilleri arasında nasıl bir fark yaratacak, birlikte görecegiz.

 

Xbox One Tanıtım Videosu

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Android’e Google Play Geliyor

Önceki haber

Yakında Vizyona Girecek Filmler

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar