Diğerİş DünyasıTeknoloji

Marka Logolarının Evrimi

4
Marka Logolarının Evrimi

Geçmişten günümüze süregelen, hepimizin bildiği dev dünya markalarının logoları ve zaman içinde geçirdikleri evrime tanıklık edeceğiz.

the logocompany.net sitesi tarafından hazırlanan infographic* sayesinde dev markaların logolarının zaman içerisindeki değişimi, zamanın ve güncel trend’lerin izlerini taşıyor. Pepsi’ni ilk logosu, rekabet halinde olduğu markanın logosuna inanılmaz benzerlik taşıyor. Sanırım bu benim en çok dikkatimi çeken görsel oldu.

Yine Canon’un ilk logosu korku filmi teması çağrıştırmakta. Apple logosuda 1976 yılı ile 1977 yılı arasında muazzam bir değişime uğramış ve günümüzdeki elma simgesini kazanmış. BMW ise en tutarlı marka konumunda, 1916 yılındaki ilk logoları ile günümüzde kullandıkları logo tamamen aynı, sadece günümüz şartlarına uygun şekilde modernize edilmiş fakat esas tema tıpatıp korunmuş durumda.


Sözü fazla uzatmayayım ve sizin neler düşüneceğinizi merak ederek huzurlu, mutlu, biber gazsız bir hafta sonu dileyeyim.

* İnfografik, veri ya da bilginin grafiğe dökülmüş görsel sunumudur.

Marka Logolarını Evrimi 1

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Google Web Font Efektleri

Önceki haber

1965’de Istanbul

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer