SağlıkSeyahatYaşam

Ülkemizdeki Termal Zenginliklerimiz

1

Evet arkadaşlar sizlere son iki aydır doya doya yaşadığım, ülkemizdeki yeraltı zenginliklerinden biri olan Afyon merkezli termal su hazinemizden bahsetmek istiyorum..

2 ay öncesine kadar neredeyse hiç duymadığım bu güzellikleri, istiyorum ki sizlerde duyun ve yolunuz düşerse mutlaka gidip keşfedin! 🙂 Aslına bakarsanız yaşlı teyzeler çoktan keşfetmiş bu şifa zenginliğini. Termal hizmeti veren oteller, sezonunda dolup taşıyor misafirleriyle.. Yeraltından yaklaşık 100 °C derece çıkıyor termal su ve gerçekten çok sıcak. Birçok eklem ve cilt hastalığına iyi geldiğini Afyona ilk geldiğimizde söylemişlerdi elbet, ancak kendiniz suyla tanıştığınızda size kattıklarını hemen hissedebiliyorsunuz. Özellikle cilde çok iyi geliyor ve sanırım bayan arkadaşlar buna bayılıcak..

Afyon

Suyun içerisindeki mineralleri, buharıyla da soluduğunuz için banyo sonrasında tatlı bir yorgunluk çöküyor üstünüze.. Afyonda lüks otel sayısı çok az ancak giderek artıyor bu sayı. Hatta şu sıralar Avrupa’nın bile en büyük termal otel projesi başlamış durumda..

Evet bizzat yaşadığım bu deneyimi, nacizane sizlerle paylaşmak istedim. Tatil planlarınız arasında bence mutlaka yerini almalı..

Teşekkürler..

 

ali desidero
A 3D Digital Artist born in Ardahan , Turkey 1982 Currently living in Istanbul , Working as a 3D Visual Artist / Designer.Blogger | LinkedIn | Google+

Marilyn Monroe ile New York’ta Dört Gün

Önceki haber

Flat GUI Kullanıcı Arayüzü

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Sağlık