İş DünyasıSosyal MedyaTeknoloji

Gmail ile Para Transferi

0

Google‘ın hemen hemen tüm hizmetleri hayatımızın içinde önemli bir yere sahip oldu. Bunların başında elbette arama motorunun kendisi ve Gmail var. Google tarafından yapılan son açıklama ile artık Gmail üzerinden para transferide gerçekleştirilebilecek.

Google Wallet‘e getirilen yeni özellik sayesinde artık sanal cüzdan oluşturabiliyor ve bu cüzdana sahip olan diğer kullanıcılar arasında para transferi yapabiliyoruz. Google’ın vermiş olduğu bu hizmet karşılığında % 2.9 komisyon aldığınıda söylemekte fayda var.

Gmail ile Para Transferi

Gmail’de e-posta gönderirken küçük bir dolar ikonu görüyoruz ve bu ikona tıklayarak Google Wallet servisi aracılığı ile para transferini gerçekleştirebiliyoruz üstelik karşı tarafın Gmail hizmetini kullanıyor olmasına da gerek yok. Yine Google tarafından yapılan açıklama ile bu hizmet esnasında tüm bilgileri şifreleniyor ve güvenilir servislerde muhafaza ediliyor.

Google yöneticileri devreye soktukları bu yeni hizmetin Google Adwords kadar büyük bir etki yaratacağını ve şirketin gelirinde büyük bir paya sahip olacağını düşünüyor ve geliştirdikleri bu teknolojiye son derece güvendiklerini her platformda kullanıcılarına aktarıyor.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Kendi Uygulamanızı Kendiniz Yapın! – App Inventor

Önceki haber

Facebook Mobil için 5 Güvenlik Önerisi

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: İş Dünyası