FacebookGirişimcilikPazarlamaSosyal Medya

Facebook’ta Yeni Reklam Dönemi

4

Facebook gelirini artırmak için yeni bir uygulama getiriyor. Daha önce arkadaş listesinde olmayan bir kişiye mesaj göndermek isteyen Facebook kullanıcıları, 0.53 TL karşılığında mesajlarını karşı tarafa iletebiliyorlardı. Facebook’un bu seferki yeni uygulaması  sayfaya videolu reklam getirmesi. Financial Times haberine göre videolu reklamlar, haber akışı yani anasayfayı açtığınızda koyulan reklamın videosu karşınıza çıkacak. Kullanıcı isterse bu videonun sesini kapatabilir. Kapatılan sesi tekrar geri açmak istediğinde ise bu reklam videosu yeniden başlatılacak. Facebook üyelerini sıkmamak ve kaybetmemek için bir sınırlama getirdi, koyulan reklam gün içerisinde sadece bir kez gözükecek.

Facebook, videolu reklamları Temmuz ayında başlatmayı düşünüyor. Birçok dev markanın ilgisini çeken videolu reklamlar, Facebook’un gelirine büyük katkı yapacak ve sosyal medya kullanımında çığır açacak. Gün içerisinde sadece bir kez çıkacak olan reklamların, Facebook’a günlük 4 milyon dolar civarında ekstra gelir getirmesi tahmin edilmekte.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Facebook’ta Ücretli Mesaj Devri

Önceki haber

iOS 7 Konsept Tasarımı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Facebook