Ekonomiİş DünyasıOyunlarYeni Firmalar

Kickstarter’dan Sonra Yetişkinler için Offbeatr!

0
Kickstarter'dan Sonra Yetişkinler için Offbeatr!

Kickstarter‘ı eminim ki bir çoğunuz duymuşsunuzdur, amatör yada profesyönel kişi veya kurumlara kaynak yaratma platformu olarak hizmet veren sitenin ilginç bir klonu geliştirildi.

Offbeatr adı ile kurulan site yetişkinler için video hazırlayan kişi veya kurumlara kaynak yaratmak amacı ile yola çıktı ve şu anda sitenin toplam 10.000 kayıtlı üyesi ve 2.5 milyon sayfa gösterimi bulunmakta. Toplam 100 proje sitede yaratıldı ve kayıtlı kullanıcılardan toplam 4.000 kez projelere maddi destek sağlandı. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi istatistikler ile karşılacağız.

Kısa Bir Hikaye;

Kickstarter ile tanışmam çok eskiden oynadığım bir oyunun yeniden hayata geçirilme projesi ile başladı. Larry‘nin yaratıcıları tarafından ilk oyunun yeniden, günümüz teknolojisi ile ve efsane kadro tarafından yapılacak olması benim çok ilgimi çekmişti ve hemen kendimce bir destekte bulunmuştum. Oyun çok kısa bir sürede yeterli desteği sağladı ve yapımına başlandı. Bugünlerde alpha beta sürecine başlayan yapımcılar kısa bir süre içerisinde oyunu piyasalara sürmeye hazırlanıyor ve her geçen gün heyecan kat sayım artıyor buna bağlı olarak.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Nokia Lumia 925 Duyuruldu!

Önceki haber

Kavitasyon ile Zayıflama

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Ekonomi