SağlıkYaşam

Lazerle Dövme Silme

0

Dövme silme uygulamasında kullanılan Q-Switched Lazer sistemi deri altındaki koyu renkli dövme pigmentini hedef alır. Pigment lazer ışığını emerek enerjiyi ısıya dönüşür. Büyük parçacıklar halinde deri altında bulunan pigment, açığa çıkan enerji ile çevre dokulara zarar vermeden küçük parçacıklar ayrışır, vücudun bağışıklık sistemi tarafından emilerek giderilmesi sağlanır.

Dövme silme uygulaması yapılmadan önce dövmenin bulunduğu alan lokal aneztezik krem ile uyuşturularak dövmenin rengine göre lazer atışları yapılır. Uygulama sonrası dövmeli bölge kabarır. Dövme olan bölge birkaç gün pomat sürülerek nemlendirilmelidir.

Lazerle dövme silme uygulamasından sonra cilt birkaç ay hafif pembe olabilir, zamanla azalarak kaybolur. Bu uygulamada leke ve skar oluşmamaktadır.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

CloudFlare

Önceki haber

Twitter Reklam Filmi

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Sağlık