AygıtlarTeknoloji

CloudFlare

0

CloudFlare değişik coğrafyalara yayılmış sunucular üzerinden bir web sitesine proxy hizmeti verir. Tamamen açık kaynaklı olan bu proje ücretsizdir. Çeşitli eklentiler için ücret ödenmesi gereksede bu eklentilerin hiçbir zorunluluğu yoktur ve ücretsiz olan kısmı ile her işinizi görebilirsiniz.

CloudFlare Ne Yapar?
Web sitenizi temel saldırılara karşı korur, sitenizi cache (önbellek) altına alarak sayfaların açılma hızını %30 oranında veya daha fazla arttırır. Web sayfanız açılırlen harcadığınız bant genişliğinden %60 oranında tasarruf etmenizi sağlar.

Sistem Nasıl İşliyor?
Web sitenize bağlanan ziyaretçinin coğrafi konumu belirlenerek en yakın sunucudan bağlantı yapmasını sağlar. CDN (Content Delivery Network) adı verilen bu sistem sayesinde ziyaretçi sitenize hem daha hızlı bir şekilde bağlanır, hem kaynaklarınızı daha az ölçüde tüketir, hem de bir kötü niyeti varsa sitenizi saldırılardan korur.

Ek Özellikler:
CloudFlare kullanarak sizler için hazırlanan onlarca farklı uygulamadan bedava olarak faydalanabilirsiniz. Site istatiklerinizi kontrol edebilir, saldırı aldığınız durumları inceleyebilir, web sitenizde kullanabileceğiniz onlarca farklı yazılıma ücretsizce sahip olabilirsiniz. Ayrıca ek ücret ödeyerek anlık ziyaretçi servislerine, daha fazla güvenliğe sahip olmanız da mümkün.

Sistem Nasıl Kuracağım?
CloudFlare‘e ücretsiz bir şekilde üye olduktan sonra alan adınızı sisteme girerek kayıt işlemini tamamlıyorsunuz. Ardından size verilen DNS bilgilerini alan adınızı kayıt ettiğiniz sisteme giriş yaparak CloudFlare’in vermiş olduğu şekilde düzenliyorsunuz. Hepsi bu kadar, daha sonra 24-48 saat içerisinde tam performanslı olarak herşeyi CloudFlare sizin adınıza yapıyor olacak.
Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Gençleştirici Lifting

Önceki haber

Lazerle Dövme Silme

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar