İş DünyasıYeni Firmalar

Skyscanner ile Ucuz Uçak Bileti

2

2003 yılında Edinburg’da kurulan Skyscanner, ucuz uçak bileti bulma konusunda bizleri bir sürü zahmetten kurtaran bir alt yapıya sahip. 2011 yılından bu yana Türkiye pazarında yer alan ve özellikle bu yıl içerisinde yaptığı ve yapacağı yatırımlar ile adından sıkça söz ettirecek firmanın araç kiralama ve otel rezervasyonu hizmetleride aktif oldu. Ben şahsen ucuz uçak bileti bulmak adına bu siteyi kullanıyorum. Son bir yıl içerisinde 9 milyon uçuş için toplam’da 3,5 milyar dolarlık yönlendirme yapan firmanın özel arama filtreleri ile ihtiyaca yönelik çözümler bulduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hedeflerinin dünyadaki en büyük 100 internet sitesinden birisi olmak istediğini belirten girişimciler sanırım bu hedefe ulaşmak için çok beklemeyecekler.

Not: Web sitelerinin kolaylığı ve tüm mobil (iOS, Android, Blackberry, Windows Phone) uygulamalara verdiği destek bir harika.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Mano Burger’i Denediniz mi?

Önceki haber

Google Logo Konsept Tasarımı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: İş Dünyası