Vine ile Hareketli Paylaşımlar

Vine, yepyeni bir sosyal medya uygulaması hizmetimize sunuldu. Şimdiden birçok uygulamayı sollayan Vine, iPhone, iPad ve Android kullanıcıları tarafından oldukça ilgi gördü.

Apple Store ve Google Play üzerinden iOS ve Android işletim sistemleri için indirilebilen sosyal medya uygulaması sayesinde çektiğiniz videoları çevrenizle paylaşabilirsiniz.

Bu videoların bilinmesi gereken sadece üç önemli özelliği var;

  • Birincisi en fazla 6 saniye uzunluğunda olması, ikincisi durdurarak kaydetme özelliği, üçüncüsü ise videoların tıpkı GIF resimler gibi sonsuz bir döngü ile oynatılabilmesi.

Vine’ı nasıl kullanmak istediğinizi bilmiyorsanız ve neler olup bittiğini görmek istiyorsanız “explore” menüsünün içindeki “popular now” sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

En popüler, en çok dikkat çeken “vine” ları bu sekmeden seyredip, nasıl bir video çekeceğinze dair ilham alabilirsiniz.

Vine uygulamasını indirdikten sonra isterseniz Twitter hesabınızla, isterseniz e-posta adresinizle kayıt olup, uygulmaya katılabiliyorsunuz.


Vine uygulamasınında da tıpkı Instagram ve Twitter‘da olduğu gibi takipçi arttırmak ve beğeni toplamak için izlemeniz gereken bir püf noktası var. Tag kullanımı. Paylaşacağınız videonun altına #arkadaşlar #gezi #eğlence tarzı hashtag’ler ekleyerek, videonuzu büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bu uygulamada takip edilmek istiyorsanız, Vine profilinizin göz önünde olmasını ve diğer kullanıcıların sizi fark etmesini istiyorsanız gönderilere yorum yapın ve beğenin. Bu sayede diğer kullanıcılarla etkileşime geçecek ve beğeni alma ve takip edilme şansınız artacaktır.