Instagram ile Koleksiyonlar Oluşturun

Kısa bir süre önce popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, kullanıcılarının beğendikleri fotoğrafları, koleksiyonlarına eklemesine imkan veren özelliğini tanıttı.

Özellikle çok sık takip ettiğiniz ve ilginizi çeken görselleri sunan hesaplardan yapılan paylaşımları kategorilendirerek, koleysiyonlarınıza ekleyebilir ve daha sonra bu görselleri tek bir ekrandan görmenin kolaylığını yaşayabilirsiniz.

İlginç bir konu da artık tüm popüler uygulamaların bir şekilde birbirlerini taklit ediyor olması. Snapchat’in video kaydedip paylaşma özelliğinin hemen sonrasında benzer hamleyi Instagram ve Facebook yapmıştı. Şimdi ise yine Instagram, bir başka popüler sosyal medya aracı olan Pinterest’in koleksiyonlar özelliğini taklit etmişe benziyor. Her ne kadar Instagram kullanıcıları için oldukça faydalı olacağına emin olduğumuz bu özellik gerekli gibi gözükse de, birbirlerini birebir taklit ediyor olmaları ve sektöre yeni bir değer katmıyor olmamaları oldukça düşündürücü.

Nasıl Koleksiyon Oluşturabilirm?

Koleksiyonunuza eklemek istediğiniz fotoğrafın sağ alt köşesinde bulunan ikona basılı tutarak işlemi tamamlayabilir, profil sayfanıza giderek ise koleksiyonlarınızı istediğiniz şekilde kategorilendirebilirsiniz.

 

Instagram ile Koleksiyonlar Oluşturun
Instagram ile Koleksiyonlar Oluşturun

 

Hikayelerinizi paylaşabildiğiniz Stories özelliğinden sonra koleksiyonlarınızı oluşturabileceğiniz Collections özelliği ile instagram takipçi ‘lerinize hoş sürprizler yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu özelliğin yakın zaman da instagram.com üzerinden masaüstü bilgisayarlar içinde gelmesini beklediğimizi belirtmekte fayda var. Ayrıca bu yeni özellik için daha dikkat çekici butonlar ve menü ulaşımını da kısa bir süre sonra yeni güncellemeler ile bekliyor olacağız.

Instagram’ın koleyksiyon özelliğini iOS ve Android için hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.