Gmail ile Para Transferi

Google‘ın hemen hemen tüm hizmetleri hayatımızın içinde önemli bir yere sahip oldu. Bunların başında elbette arama motorunun kendisi ve Gmail var. Google tarafından yapılan son açıklama ile artık Gmail üzerinden para transferide gerçekleştirilebilecek.

Google Wallet‘e getirilen yeni özellik sayesinde artık sanal cüzdan oluşturabiliyor ve bu cüzdana sahip olan diğer kullanıcılar arasında para transferi yapabiliyoruz. Google’ın vermiş olduğu bu hizmet karşılığında % 2.9 komisyon aldığınıda söylemekte fayda var.

Gmail ile Para Transferi

Gmail’de e-posta gönderirken küçük bir dolar ikonu görüyoruz ve bu ikona tıklayarak Google Wallet servisi aracılığı ile para transferini gerçekleştirebiliyoruz üstelik karşı tarafın Gmail hizmetini kullanıyor olmasına da gerek yok. Yine Google tarafından yapılan açıklama ile bu hizmet esnasında tüm bilgileri şifreleniyor ve güvenilir servislerde muhafaza ediliyor.

Google yöneticileri devreye soktukları bu yeni hizmetin Google Adwords kadar büyük bir etki yaratacağını ve şirketin gelirinde büyük bir paya sahip olacağını düşünüyor ve geliştirdikleri bu teknolojiye son derece güvendiklerini her platformda kullanıcılarına aktarıyor.