HootSuite, Google Chrome için Yenilenen Hootlet’i Yayınladı

HootSuite, sizin hergün yaptığınız taramalara sızan sosyal medya paylaşım platformu, Google Chrome – Hootlet uygulaması için büyük bir güncelleme sundu,

HootSuite ilk önce Google Chrome ve Mozilla Firefox için 2009’da piyasaya sürülmüştü, bu şekilde servis yoluyla çok daha kolay bir şekilde link paylaşımı sundu. Herhangi bir web sayfasında Hootlet tuşuna basarak (araç çubuğundaki küçük bir baykuş ikonu) tweetiniz ya da Facebook için yaptığınız paylaşım kısaltılmış bir URL ile mesajınız gitmeye hazır hale geliyordu.


Buna ek olarak, içerik paylaşımınızı, bir metni seçerek vurgulayarak ya da gönderilenler kutusunun içinden görsel seçerek özelleştirebiliyor, ayrıca mesajlaşmalarınızı otomatik programlayabiliyordunuz. Fakat yapabilecekleriniz büyük ölçüde bu kadarla sınırlıydı.

Yeni Hootlet

Yeni uygulama şimdilik sadece Google Chrome’da uygulanabiliyor ve birkaç önemli güncelleme içeriyor.

Mesela, artık Google Maps entegrasyonu özelliğiyle bir adres girdiğinizde, Hootlet otomatik olarak Yakın Tweetler’i gösteriyor, esasen, bulunduğunuz yerden Tweet atanların sosyal mesajlarını gösteriyor. Ve yeni Yelp entegrasyonu, iş için arama yapmanızı daha pratik bir hale getiriyor. Hootlet’le beraber Twitter’da belirli şirketlerin isim denetlemesi, çevre bölgelerden atılan tweetler dahil bazı bilgilere ulaşmak mümkün.

Bunlara ek olarak, HootSuite artık multimedya içeriklerini direkt olarak tarayıcıdan paylaşmanızı sağlıyor, yani böylece YouTube videosu, Flickr fotoğrafı, Instagram fotoğrafı, Pinterest fotoğrafı ya da Google Görselleri içeren bir sayfayı ziyaret ettiğiniz zaman, imlecinizi görselin üzerine getirip ‘HootSuite ile Paylaş’ (‘Share with HootSuite’)’a tıklayarak paylaşabilirsiniz.

Google Chrome için yenilenen Hootlet
Google Chrome için yenilenen Hootlet

Ayrıca, artık Hootlet’i spesifik seçeneklerini açıp kapayarak özelleştirmek çok daha kolay ve artık HootSuite aracılığıyla Twitter ve Facebook’da direkt olarak sosyal ağ websiteleri aracılığıyla paylaşım yapmak mümkün, ‘HootSuite ile Paylaş’ (‘Share with HootSuite’) tuşuyla artık Facebook haber akışınızda ve tweetlerinizin yanında ayrıca ek olarak Twitter’ın gönderilenler kutusuda görünecek.

Google Chrome için yenilenen Hootlet’i hemen indirebilirsiniz.