Google Aramalarına Dizi Arama Özelliği Eklendi

Google, arama motoruna Televizyon programlarının yayın tarihini desteklemek amaçlı bir özellik kattığını duyurdu. Yapmanız gereken tek şey televizyon programının adını aratmak ve Google geri kalan herşeyi sizin için yapacak.

Şirket, televizyon programlarınının (dizilerin) yeni bölüm bilgilerinin nereden geldiğini söylemiyor fakat büyük ihtimalle bu bilgiler şirketin bilgi grafiğinden gelmekte. Buna karşın, Google varolan televizyon programlarının detaylarının (değerlendirme, oyuncular, karakterler vb.) buradan geldiğini söylüyor.

Google’ın örnek olarak sergilediği özelliği aynı aramayı zaman içinde bir kaç kere yaparak görebiliyoruz. How I Met Your Mother’ın bir sonraki sezonu ne zaman başlayacak? Bunu bulabilmek için yapmanız gereken tek şey “How I Met Your Mother”ı aratmak ve işte sonuç:

Google Arama Ekranı - How I Met Your Mother ile ilgili detaylı bilgi
Google Arama Ekranı – How I Met Your Mother ile ilgili detaylı bilgi

Bütün bölümler ve yayın tarihi sağ tarafta listelenmiş durumda. How I Met Your Mother’ın bir sonraki bölümü 14 Ekim akşamı The Poker Game başlığı altında yayınlanacak. Ilgili bölümün adına tıklayıp bölüm ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmanızda mümkün.

Eğer siz de düzenli olarak IMDB’yi kontrol ederek bir sonraki bölümün ne zaman yayınlanacağını takip edenlerdenseniz bu özellikle çok fazla zaman kazanacaksınız. IMDB’nin sitesine girmek bazen çok zor olabiliyor, diziyi bulmak için dört tıklamanın ardından doğru sezonu bulmanın zorlukları gibi..

Google’da bu sadece tek tıkla halloluyor. Artık Google’ın bunu mobil aramalar için düzenlemesi hatta daha da iyisi Google Now için kullanılabilir hale getirmesi mükkemmel olacak gibi görünüyor.