Google Chrome Sonunda Daha Az Bellek Tüketecek

0
Google Chrome Sonunda Daha Az Bellek Tüketecek
Google Chrome Sonunda Daha Az Bellek Tüketecek
nordvpn

Dünya’nın en popüler internet tarayıcısı olan Google Chrome’un belki de en büyük problem çok fazla ram (bellek) tüketimi yapıyor olması.

PureVPN

The Chromium ekibi tarafından geliştirilen yeni JavaScript motoru ile Chrome 54, ram kullanımını yarı yarıya düşürecek! Evet belki de milyonlarca kullanıcısının hayali olan bu sevindirici haberin detaylarına bakacak olursak;

Google ekibi tarafından çeşitli popüler siteler üzerinde yapılan testler de (Imgur, Reddit, Twitter, The New York Times ve YouTube) Google Chrome’un 54 no’lu sürümü %50 daha az ram kullanmakta. Şayet bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız ve yeterince ram’e sahipseniz bu güncelleme sizin internet deneyiminizi çok değiştirmeyecek (Sekmeleri yönetebildiğiniz sürece). Fakat taşınabilir bilgisayar kullanıyorsanız ya da mobil bir cihaz kullanıyorsanız bu güncelleme ile Chrome deneyiminiz %50 daha hızlı olacak.

Chromium ekibi özellikle Google Chrome tarayıcısının daha hızlı ve daha az kaynak tüketen bir araç olması için gelecekte de bu konuya yoğunlaşacaklarını ve 1 GB’dan daha az ram’e sahip olan tüm cihazlar için çok daha stabil çalışan Google Chrome’a erişeceklerini söylemekte.

İlginizi Çekebilir:  Google ve Facebook Partnerliği

Google Chrome 54’ün stabil versiyonu’nun 6 Aralık Salı günü tüm kullanıcılara sunulması planlanmakta. Eğer o zamana kadar beklemek istemiyorsanız Chrome Beta sayfasından yeni sürümü takip edebilirsiniz. Ufak bir hatırlatma olarak stabil sürüme göre beta sürümlerin birçok açık, hata veya çeşitli problemler barındırabileceğini göz ardı etmeyin.