Google Web Designer – Ücretsiz HTML5 Reklam Tasarlama Aracı

Google, bugün yeni reklam tasarım aracı Google Web Designer beta’yı duyurdu. Firma tarafından yapılan açıklamada bu geliştirme aracının profesyonel kalitede HTML5 tabanlı reklamlar yaratmak için hazırlandığı belirtildi.


HTML5 tüm internet geliştirme işlemleri için standart haline gelmiş bir alt yapı ve herkes bu yapıya kendi sistemini adapte etmeli. Google, HTML5 ile ilgili olarak; Masaüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler için, mükemmel etkileşimli içerikler hazırlamanın evrensel dili tanımını kullandı. Ayrıca Google Web Designer ile herkesin HTML5’e kolayca erişebileceğini, web geliştiricilerin her yerden bu ufak yazılım ile reklamcılık endüstrisini büyük katkılarda bulunabileceğini belirtti.

Google Web Designer - Görsel 1

Google Web Designer beta– Başlıca Özellikleri:

  • HTML5 tabanlı animasyonlar üretebilme,
  • Geliştirmekte olduğunuz tasarımın kod yapısını ön izleme ve müdahale edebilme yeteneği,
  • DoubleClick ve AdMob için özel olarak tanımlanmış standart kabiliyetler,
  • Google Web Designer için geliştirilen güncellemelerden otomatik olarak faydalanma,
  • Tüm bunlara ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Eğer görüntülü olarak Google Web Designer beta’yı incelemek isterseniz Google tarafından YouTube’da sergilenen aşağıdaki videoya göz atmanızı öneririz:

Google Web Designer beta Türkçe olarak da sunulmakta ve bu konu başlığı eğer ilginizi çektiyse yazılımı nasıl kullanacağınız ile ilgili “yeni başlayanlar için” makalesine göz atabilir, Google Kullanıcı Forumlarında ve Google+ sayfasında Google Web Designer beta ile ilgili öneri ve geri bildirimlerde bulunabilirsiniz.

Tekrar belirtelim ki Google Web Designer şu anda beta aşamasında ve önümüzdeki üç aylık süreç içerisinde yazılıma bir çok geliştirmenin geleceği belirtilmekte. Bu küçük yazılımın son stabil sürümü ve yenilikleri Google tarafından duyuruldukça bizde sizlere konu hakkındaki gelişmeleri bildirmeye devam edeceğiz.